У статті розглядається історія та важливість вшанування на 28 грудня 70 мучеників, які понесли жертву у Нікомидії. Особлива увага приділяється апостолу Никанору, його служінню та мученицькій смерті на Кіпрі, що визначили його відданість вірі та місії проповідування Євангелія.

28 грудня за новоюліанським календарем – день пам’яті та відданості, коли згадується подвиг мучеників та велика роль апостола Никанора в служінні Христовій громаді

На 28 грудня, за новоюліанським календарем, Православна Церква вшановує пам’ять мучеників 70 в Нікомидії. Серед них важливе місце займає апостол Никанор, що означає “переможець”. Обраний дияконом після П’ятдесятниці, він служив разом із шестеркою інших для допомоги апостолам у їхній місії.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Мало відомостей збереглося про життя апостола Никанора, але він був юдеєм і висвячений апостолами. Жив у першому столітті та віддав своє життя за віру мученицькою смертю на Кіпрі під час правління Веспасіана. Його проповідь Євангелія призвела до жорстокого переслідування християн, що можливо змусило його вирушити на Малло для подальшого проповідування.

Святого апостола Никанора шанують за його відданість вірі та місії розповсюдження Христового вчення.

Молитва до святого Апостола Никонора:

Всесвятий Апостоле Никоноре,
Ставленику гідний перед Пресвятим Творцем,
Молимось за Твоїм благословенним захистом,
Просимо мудрості, сили та милості.
Даруй нам віру, надію і любов,
Допоможи в труднощах нашого земного життя.
Благослови наші зусилля в дії та справи спасіння душі,
Спаси нас від зла і направ нас на шлях світла, правди і істини Христової. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія