26 вересня 2023 року, у переддень свята Воздвиження Чесного й Животворчого Хреста Господнього, Святійший Патріарх Філарет очолив Всенічне бдіння в Київському патріаршому кафедральному соборі. Ця урочистість відбулася з відзначенням давньої православної традиції.

Святійший Патріарх Філарет очолив урочистості перед святом Воздвиження Хреста Господнього

Напередодні свята Воздвиження Чесного й Животворчого Хреста Господнього, 26 вересня 2023 року, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Всенічне бдіння з чином Воздвиження Хреста Господнього у Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва.

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

На початку вечірнього богослужіння Хрест, прикрашений квітами як символ життя, був покладений на святий престіл, а перед Хрестом поставлений світильник.

Після великого славослів’я Святійший Патріарх Філарет, тричі покадивши престіл і Хрест, під спів «Святий Боже», підніс Хрест над головою і разом з духовенством під звуки дзвонів виніс святиню на середину храму.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Згідно з православною традицією, Предстоятель звершив чин Воздвиження Хреста Господнього, після чого присутні у храмі вклонились святині. Цей чин є древнім. Він звершується на спомин про знайдення та воздвиження Чесного Хреста Господнього, яке відбулося у 324 році. Під час цього чину, подібно до того, як благословляв Хрестом віруючих єрусалимський Патріарх Макарій у ІV ст., архієрей благословляє хрестом побожний народ, який знаходиться в храмі, і всі чотири кінці світу. А хор і люди в цей час, подібно до подій знайдення Хреста Господнього, молитовно співають «Господи помилуй».

Наприкінці богослужіння Первосвятитель помазав духовенство і вірян освяченим єлеєм.