У четвер, 22 лютого 2024 року, Вселенський Патріарх Варфоломій взяв участь у «27-му Євразійському економічному саміті», де відзвітував про сучасні виклики та закликав до співпраці та залучення для досягнення стабільності та миру.

Звернення до світу: Патріарх Варфоломій про актуальні проблеми та шляхи розв’язання

Вселенський Патріарх Варфоломій у четвер, 22 лютого 2024 р.Б., відгукнувся на люб’язне запрошення президента Фундації Мармара Грубу Вакфі Еллогіма. Доктор Аккан Сувер виступив на «27-му Євразійському економічному саміті», що проходив у Місті.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Його Святість, який говорив англійською мовою, звернувся до сьогоднішньої реальності, де війни, конфлікти та загальні явища насильства стрясають наш світ, і висловив своє розчарування через те, що багато хто байдуже ставиться до болю, незахищеності, насильницького переміщення наших співвітчизників, але також бідність і нещастя, яких зазнають інші.

«З причин, які ми можемо пояснити лише жадібністю чи апатією, ми, здається, залишаємося виключно зосередженими та одержимими своїми власними предметами та інтересами. І це, звісно, далеко від світу стабільності, співпраці та інклюзії», – підкреслив він.

І Патріарх тоді сказав: «Ці життєво важливі принципи — співпраця та залучення, або, можливо, ми могли б говорити про співпрацю та інтеграцію — знаходяться в центрі нашої сьогоднішньої дискусії. Саме тому, що це фундаментальні цінності, якими ми можемо вимірювати та гарантувати стабільність і безпеку. Однак, як випливає з назви та підзаголовка цього Синоду, ми також повинні підкреслити важливість повчання. А будівництво означає роботу — іноді навіть важку. Будівництво вимагає праці — іноді навіть важкої праці. Будівництво передбачає боротьбу – іноді навіть незручну боротьбу.

Однак, перш за все, будівництво включає іншу ключову концепцію, без якої ми не можемо досягти співпраці та інклюзії. Дійсно, без цього важливого елемента ми не можемо сподіватися забезпечити стабільність для себе, нашого народу та нашої планети. Я маю на увазі поняття волі або рішучості. Без праці і без волі ми не можемо прагнути до стабільності.

Зрештою, спроба побудувати кращий світ і краще майбутнє часто означає протистояння звичаям минулого. Це часто вимагає від нас йти проти течій чи моди нашого часу. Іноді це навіть вимагає, щоб ми пішли проти власних бажань і уподобань – іншими словами, щоб втекти від нашого комфорту та самовдоволення – щоб інші люди могли насолоджуватися священними ресурсами життя, якими вони повинні ділитися: правом на чисте повітря та чисту воду, право на достатнє харчування і міцне здоров’я та право жити в мирі й добробуті».

Його Святість зазначив, що всі ми покликані відповідати на сучасні виклики, з якими стикається наш світ, новими та безпрецедентними способами, і нагадав нам, що нещодавня пандемія Корона вірусу навчила нас, що «ніхто не буде врятований, якщо всі не будуть врятовані».

В іншому місці свого виступу він наголосив: «Просто погляньте на світ навколо нас сьогодні — військові конфлікти, що відбуваються на Близькому Сході та в Україні, спустошення навколишнього середовища, спричинене повенями та посухами, зростаючі етнічні розбіжності в Африці та Азії, невирішена міграційна криза та біженці на всій нашій планеті — усього цього достатньо, щоб нагадати нам, що нам потрібно шукати нові шляхи переходу від кризи до стабільності та через співпрацю до залучення. Тільки тоді ми зможемо реалізувати нашу спільну мрію про побудову нового світу. Ми більше не можемо ігнорувати крик народу чи крик землі. Єдиний спосіб, яким ми можемо відійти від конфлікту, — це через солідарність і чутливість до співпраці та співчуття».

Опівдні Його Святість був присутній на обіді, який відбувся в рамках Конференції.

ДЖЕРЕЛО