Вселенський Патріарх Варфоломій відвідає Фінляндію та Естонію, долучаючись до святкувань 100-річчя надання автономії Православним Церквам цих країн. Під час візиту патріарха відбудуться численні релігійні та офіційні події, зустрічі з високопоставленими посадовцями та віруючими.

Ювілейний візит та події під час візиту Патріарха Варфоломія

Його додадуть до ювілейних заходів з нагоди 100-річчя надання статусу автономії помісним православним церквам.

А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Сьогодні, у п’ятницю, 8 вересня 2023 р., Варфоломій відбув зі свого місця з офіційним візитом до Фінляндії, а потім до Естонії, відповідаючи на офіційні запрошення, щоб додати до ювілейних заходів з нагоди 100-річчя надання автономії. статус цих двох Православних Церков.

У рамках візиту до Фінляндії Його Святість очолить Божественну Літургію в Успенському соборі м. Гельсінкі, а також матиме спеціальну зустріч із пр. Президент Фінляндської Республіки, Його Високоповажність Посли Греції та Туреччини з релігійними лідерами країни та іншими офіційними особами, а також відвідають парафії, установи, православний молодіжний табір у Каунісніємі та православну каплицю в пенітенціарній колонії Сомайнен у Гельсінкі, де благословлять православних віруючих.

На другій зупинці свого візиту, в Естонії, куди він прибуде 12 вересня, Патріарх очолить відкриту Божественну Літургію в місті Верска, а також матиме спеціальні зустрічі з Його Ексцеленцією. Президент Естонської Республіки, Його Високоповажність Прем’єр-міністр країни та екс. Президенте парламенту, міністри закордонних справ та міністри внутрішніх справ, Високоповажності Посли Туреччини та Греції, представники інших християнських Церков Едим. Мер Таллінна та інші офіційні особи. Він також візьме участь в офіційному заході Національної пошти країни, під час якого будуть представлені пам’ятні марки до сторіччя Православної Автономної Церкви Естонії. Окрім столиці країни Таллінна, Його Святість також відвідає міста Тарту, Верска, Валга, Пярну.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Патріарший ескорт складається з прп. Митрополити Кідонії пан Афінагор, пан Віссаріос з Іспанії та Португалії, пан Григоріос з Перістерії, паносіоли. М. Екклезіарх п. Аетіос, директор Особливої ​​Патріаршої канцелярії, заступник п. Александрос, бібліотекар Вселенського Патріархату, і М. Сігеллос п. Яковос, директор англійського офісу Entim. п. Ніколаос-Георгіос Папахрісту, директор Патріаршого відділу преси та комунікацій, а також дост. п. Петрос Базгарло, один із секретарів Патріархії.

Патріаршим уповноваженим призначено прп. Митрополит Герон Дерко, пан Апостолос, який переправив його до аеропорту міста разом із Паносіолом. М. Прем’єр-міністр п. Теодорос.