Патріарх Варфоломій відвідав рідне місто Імброс та взяв участь у науковому заході “Імброс – гора Афон. Позачасовий зв’язок життя”. В промові наголосив на значущості зв’язку острова з Святою Горою та символіці місцевих святих місць. Обговорив історію та спадщину Імброса, а також внесок Agiorite в освіту. Подякував організаторам та присутнім, а також відзначив важливість монашого життя і культури. По завершенні вечора відбувся концерт хору Афінської колегії адвокатів.

Візит Патріарха Варфоломія до Імброса: Зв’язок зі Святою Горою та спадщина острова

А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломеус, який відвідує рідне місто Імброс, відвідав і оголосив про відкриття наукового заходу «Імброс – гора Афон. Позачасовий зв’язок життя», організований I. єпархією Імвру і Тенеду з Agioreitiki Estia, у другій половині дня понеділка, 21 серпня, у залі Культурної асоціації Agioi Theodoros.

У своїй промові Його Святість нагадав, що минулий рік був присвячений Бартоломеусу Кутлумусіаносу з нагоди 250-річчя від дня його народження, наголосивши, що «це біле дитя нашого острова є для нас символом стосунків і тісних зв’язків». Імбро з горою Агіонімон». Як сказав Патріарх, ці тісні зв’язки « виражають важливий вимір ідентичності Імбрії, переплетеної зі Святою Горою».

Потім він згадав про чотири святі частки на острові.

«Паї зайняли багатьох жителів обробітком своїх маєтків. Своїми службами вони підкреслювали релігійне почуття імбрійців. Насправді наша мала батьківщина отримала багато переваг від своїх афонських часток: трьох Лавріотиків, а) Святого Константиноса в районі Святого Теодора, б) Святого Георгія та в) головного генерала Каламідіота (до 1922 р.) в Шинуді та Кутлумусіано з Бригад біля Гликів. Скасування, конфіскація їхнього майна та наслідки стали поворотним моментом в історії нашого острова.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Невипадково і після 1943 року акції залишилися в пам’яті імбрян частиною їхнього життя. Гора Афон була і залишається звичним місцем для імбрівчан. Користуючись словами нашого благословенного попередника, патріарха Афінагора, ми б сказали, що «величності минулого і згадування про них не плачуть», а прославляють Бога любові, який вимагав, щоб наш історичний острів став місцем свідчення духу та етосу. Афону протягом багатьох століть. Завдяки натхненню, присутності та внеску Agiorite також почалася освітня історія Імброса, яка, як ми всі знаємо, пов’язана з Бартоломеусом Кутлумусіаном та його братом Кирилом. І Никифорос Глікас, засновник Центральної школи Імбро, був пов’язаний з горою Афон через Варфоломія, він служив у 1856-57 роках директором Афонської церковної академії, а в 1880 році, будучи митрополитом Імбро, він святкував Страсну седмицю в монастирі Іберон, як він повідомляє у своєму листі до патріарха, написаному в монастирі Кутлумусіу. Ми щасливі, що сьогодні пролунає багато імен імврійців, які об’єдналися на Афоні і завжди мали своє місце народження у своїх молитвах до Господа».

Опісля Патріарх привітав прп. Митрополит Імброс і Тенедос, а також Директор Святого Дома Ем. Анастасіосу Дору за ініціативу організації наукового вечора.

«Святий Дом уже двадцять три роки сприяє вивченню та популяризації афонської культури, висвітлює внесок Святої Гори в Православ’я, християнський світ і все людство. Дякуємо, шановний пане директоре, від імені всіх наших земляків за інтерес до «Імбро».

Ми вихваляємо Сен-Імброса і Тенеду за його внесок у підготовку вечора і, ширше, за те, що він робить для двох островів, за його любов до них. Він швидко став Імбріосом і Тенедіосом, і ми всі очікуємо від нього більшого.

Ми вітаємо присутність Святих Отців, яка разом із символікою, яку вона несе, нагадує всім нам про універсальну важливість Афону як благословенного центру святості, духовності, вправ і покаяння, цілковитої посвяти та прославлення Бога, досвіду есхатологічного напрямок і імпульс життя у Христі. Монашество є плодом подвижницького духу цілої Церкви, це бажання, місце і спосіб цілковитої еклезіалізації життя, доксологічної участі в таємниці його євхаристійної тотожності».

Він також подякував усім доповідачам і всім, хто був присутній на заході, а також привітав Імбру Едімола. Лорд-посадовець M.t.H.E. Пан Анастасіос Орологас, професор університету, за його фотовиставку на тему «Короткий шлях до Афону».

Завершуючи свою промову, Патріарх зазначив, що, як і кожного року, в ці дні Імброс вітає своїх відчужених дітей і багатьох друзів, яких постійно стає більше, чому він висловив свою радість. «Прекрасні духовні та культурні події , — продовжив він , — надають цьому періоду особливого колориту. Висловлюємо наше задоволення всім, хто долучився до їх підготовки та проведення. Наша сьогоднішня зустріч стосується важливого розділу в історії Imbro».

З привітанням виступив Осіот. Монах Сократ Кутлумусіанос, від імені Священної громади Афону, прп. Митрополит Імврос і Тенедос пан Кирилл і Едим. Пан Анастасіос Дурос, директор Святого Дому.

Тоді Панозіол зробив пропозиції. Архімандрит пан Ніколаос, ігумен монастиря І. Кутлумусіу, Паносіол. Архімандрит пан Дімітріос Стратіс, осіот. Монах Христофор Іберітіс, Антимол. Lords of the M.t.X.E. Пани Георгіос Ксенос і Анастасіос Орологас, президент і віце-президент дослідницької компанії Imvrou і Tenedou відповідно, і шановний. Пан Іоанніс Гіаннакіс, генеральний секретар тієї ж компанії.

Після вечора відбувся концерт хору Афінської колегії адвокатів, членів якого Його Святість по-батьківськи привітав, висловивши теплу подяку за їх візит на батьківщину Імброса.

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION