«Для Риму пізнання та плекання нашої духовної та культурної ідентичності, яка нерозривно пов’язана з вірою, мораллю та культурою Православ’я, є першочерговою турботою та обов’язком», – зазначив Вселенський Патріарх. Варфоломій, у своєму слові, у понеділок, 16 січня 2023 року, на святковому заході для молоді Громади. У контексті заходу Його Святість поблагословив традиційну Агіовасілопітту та побажав усім студентам, випускникам і вчителям шкіл Гомогенії в Полісі та Імвросі, а також членам рад директорів установ і органів Гомогенії які працюють заради її молоді, плідного та мирного нового року.

«Нам дуже приємно бути серед вас на традиційному обряді розрізання Василькового Пирога на 2023 рік. Очна зустріч – це завжди джерело радості. Нам особливо приємно зустріти учнівську молодь Поліс та Імброс сьогодні. Ви надихаєте нас, дорогі студенти, ви зміцнюєте в нас певність безперервності нашої присутності тут, у колисці Генуса та в Імбро. Ви є новими носіями і хранителями наших предківських традицій, знатності та культури Роміозини», – сказав на початку свого слова Святіший Владика та продовжив:

«З честю і вдячністю звертаємося до наших шановних вчителів, щоб подякувати їм за неоціненний внесок у нове покоління. Прагніть до освіти наших дітей та молоді, передаючи не лише знання, а й цінності. Напевно ви знаєте, що прищепити цінності складніше, ніж передавати корисні знання. Виховання цінностей не може здійснюватися через безособові стосунки та механічні процедури. Це найвимогливіша частина навчальної роботи, яка вимагає від вас, крім наукової підготовки, «учительського етосу», віри у свою «святу місію». Любов учителя до дітей перетворює їх на справжніх «учнів», веде до розкриття своїх талантів. «Сократівським» обнуленням себе, вчителя, залишає простір для розвитку особистості учня та впевненості у своїх силах. Справжній учитель навчає в першу чергу «того, що є», і ми впевнені, що ви згодні з цією точкою зору.

На жаль, сучасна культура не підтримує освіту, яка готує нове покоління до відповідальної боротьби за встановлення культури відповідальності та солідарності, за порятунок і плекання гуманітарних і духовних традицій, за відданість просуванню загальнолюдських цінностей. і загальне благо. Натомість через Інтернет він пропонує молодим людям життєву модель самореалізації та веселощів. Але багаторічний досвід людства вчить, що обертання навколо себе та свого его веде не до бажаного щастя, а до звуження нашого буття. Ваш патріарх закликає вас, студенти, відкрити сенс і радість служіння, віддавання, самоперевищення, реалізації цінностей. Як було сказано,

Це послання нашої Православної Традиції до молоді, послання, яке не тільки виступає оплотом проти всіх сучасних тенденцій, які скасовують завоювання століть і ведуть до перевороту ієрархії цінностей, але також є джерелом натхнення. і вказівник нашого курсу в майбутнє, він дає відповіді на глибокі екзистенційні питання, орієнтацію та напрямок у нашому житті.

Думка про те, що наука, підвищення рівня життя та демократизація суспільств згасить у душі людини найглибші пошуки сенсу, духовності, зникне бажання вічності, була скасована сучасним відродженням релігії, так зване «повернення Бога». Сьогодні справедливо стверджується, що будь-яка спроба проаналізувати сьогодення та будь-яке бачення майбутнього є неповним, якщо воно не стосується ролі релігії та духовного виміру».

Далі Святіший Владика зазначив, що кожне покоління є ланкою в ланцюзі, який з’єднує минуле з майбутнім. Якщо цей зв’язок порушується, підкреслив він, «тоді переривається історична наступність і культурна єдність» .

А Патріарх додав:

«Ви розумієте, дорогі наші діти, чому така велика ваша відповідальність за збереження нашої цивілізації. Людині потрібен стабільний екзистенційний орієнтир. Відірвана від свого коріння, збезчещена і відчужена, без живої традиції і перевіреного досвіду минулого, людина звужується, звужується обрій її життя. За словами батька логопедії Віктора Франкла, втрата традицій у наш час є однією з першопричин так званої «екзистенціальної порожнечі», тобто відсутності сенсу життя та повсюдних психологічних проблем людей, що виникають у зв’язку з цим.

А для романізму першочерговою турботою та обов’язком є ​​пізнання та плекання нашої духовної та культурної ідентичності, яка нерозривно пов’язана з вірою, мораллю та культурою православ’я. Цю традицію та її цінності ми повинні передати новому поколінню перед сім’єю, нашими школами та Церквою.

Сьогодні день радості та надії. Ми всі разом продовжуватимемо боротьбу за освіту, з непохитною довірою до Божого провидіння та до спроможності та сили Нації не лише вистояти, а й відзначитись у важкі часи. Ми налаштовані оптимістично, тому що наші школи продуктивно працюють і тут, у Полісі, і в Імбро. Ми радіємо успіхам наших студентів та випускників. За все це невпинно славимо Бога любові. Ваш Патріарх має всіх вас у своєму серці та молитвах. Ми також запрошуємо вас до молитви за Велику Церкву, духовну матір роду, яка протягом сімнадцяти століть, від Хріступоліса, Теотокуполіса та Агіуполіса Василевуса, пряде світ нитками філантропії, милосердя та святості.

З цими почуттями ми вітаємо та дякуємо батькам та опікунам дітей за їхні зусилля та за те, що вони безкорисливо пропонують своїм дітям, нашій молоді. Ще раз дякуємо нашим викладачам за їх неоціненний внесок».

Його Святість висловив вітання Президенту СІРКИ Чес. пану Георгіосу Папальярісу та всім, хто проявив ініціативу та долучився до організації цього святкового дійства. Він також подякував представникам Асоціацій випускників однорідних шкіл та Патріаршого табору Педополіс Нісос Протіс за участь.

«Найщиріша подяка нашим студентам Ферелпіду, які дали пульс і красу нашому зібранню» , – сказав Патріарх і подякував усім за теплі слова і почуття до нього. З нагоди показу спеціального документального фільму «Вселенський Патріарх Варфоломій, 30 років служіння» Його Святість зазначив:

«Я хотів, щоб життя нашої Церкви не обмежувалося лише вузькими географічними межами нашої Держави, але щоб належало всьому світу. Ми є Вселенським Патріархатом. І всі разом, це щиро кажу, всі разом і не тільки я, не тільки ми Первосвященики, Синод і Патріарший Суд. Всі разом, громада, школи, вчителі, учасники спільноти, наші благородні інституції, всі разом ми продовжуватимемо в майбутньому. Скільки зможу, стільки років, скільки Бог мені дасть, я буду продовжувати в тому ж напрямку, в тій же лінії, пропагуючи наш Патріархат як Предстоятельну Церкву Православ’я, як центр Православ’я, водночас пропагуючи скарби Православ’я. Ці духовні скарби належать не тільки нашому Вселенському Патріархату, але належать усій нашій православній вірі та традиції. І ми маємо особливу й більшу відповідальність як Першопрестольна Церква передати ці скарби іншим нашим братам-християнам і, крім них, іншим віруючим монотеїстичних релігій, з якими ми вели

діалог останніми роками. Ви бачите із загальних засобів масової інформації, коли я буваю в Бахрейні, коли я буваю в Абу-Дабі, коли я тут і іноді там, на різних міжконфесійних зустрічах і діалогах, під час яких я доношу саме ці переконання та цінності християнства, православ’я та особливо цінності нашого Вселенського Патріархату, про які також говорив пан Папальяріс. Тож дякую вам усім за ваше терпіння під час перегляду документального фільму про мої тридцять років патріархату, і я хочу вашої допомоги, молитов і внеску, щоб ефективно та плідно продовжувати наш шлях до завтрашнього дня. З Новим роком, обіймаю і благословляю всім серцем».

Його Святість, якого супроводжував Паносіол. Депутат пан Александрос звернувся до президента СИРКИ Ent. Пан Георгіос Папаліаріс і професор Еллогім привітали проповідь турецькою мовою. Пані Дора Діакроусіс.

« Ми знаємо, що ти любиш усіх нас, але ми також знаємо, що ти любиш більше за всю нашу молодь і дітей, учнів наших шкіл, завтрашній день Роміозиніса. Ви також знаєте, однак, що ми також любимо вас і що діти люблять вас більше за всіх інших, більш тонко, більш спонтанно, більш неохоче », – зазначив, між іншим, у своєму виступі Едім. пан Георгіос Папаліаріс і додав: «Прізвисько «дідусь», яке щодня лунає з вуст усіх нас, і, звичайно, ви це дуже добре знаєте, є щоденним нагадуванням про любов, інтимність, ніжність, яку наші разом з вами відчувають діти, але й усі ми, хто також відчуває (і є) вашими духовними дітьми. Тому ми хотіли показати цю любов на ділі, передати вам маленький зразок нашої вдячності, тому ми організували сьогоднішній захід. Спільне розрізання Королівського пирога однорідних шкіл сьогодні було лише приводом. Нагода для всіх нас зібратися біля вас, щоб обійняти вас і прийняти ваші міцні обійми, які тримають нас усіх і багатьох, багатьох інших молодих людей, які вас люблять, цінують і поважають. Ми вже деякий час хотіли провести заходу, щоб вшанувати ваш багаторічний внесок, але, на жаль, дуже важкі умови, з якими ми зіткнулися в останні роки, головним чином через пандемію, не залишили нам місця. Але сьогодні нарешті настав час. У той же час ми хочемо передати повідомлення за силу Romiosiny, яка продовжує існувати, незважаючи на труднощі, і продовжуватиме існувати в століттях з цими дітьми як піонерами, нашою молоддю, силою та життєвою силою якої ми сьогодні пишаємося. У той же час ми хочемо підкреслити, що є сутністю та основою майбутнього наших дітей, а отже, і Гомогенії: важливість освіти та навчання, культури, мови, нашої традиції, всього того, чого наші школи навчають учнів, щоб озброїти їх з найкращою зброєю. Ідентичність нашого роду полягає в православ’ї, грецькій мові та культурі та традиціях романізму. Ці чесноти виховують у нашій молоді закордонні школи та Свята Велика Церква Христова, наш Патріархат. Ми передаємо це нашій молоді».

Під час заходу молоді пагони Роміозиніса з Поліоса та Імброса співали новорічних колядок та інших традиційних пісень.

У заході взяли участь численні Архиєреї Престолу Євген. Генеральний консул Греції в місті, пан Джорджія Султанопулу, лорди M.t.X.E., громадські діячі, педагоги та батьки та опікуни учнів.