Митрополит Епіфаній нагадує, що свято Вознесіння Господнього не лише про переміщення Ісуса Христа у просторі, але про нову реальність буття людини у єднанні з Богом. Вознесіння Христове є важливою складовою справи спасіння людства і відкриває шлях до Неба. Митрополит закликає нас дбати про підготовку до вічності та зустрічі з Богом, зазначаючи, що Христос завжди з нами, нагадуючи про перемогу над світом.

Духовне значення та складовість свята Вознесіння Христового

Дорогі брати і сестри! В це радісне свято Вознесіння Господнього Церква нагадує нам, що Ісус Христос, вознісшись, не покинув нас, Він відкрив для людства Небо – вічність. Вознесіння Господнє вказує не на просте переміщення Спасителя у просторі, а на нову реальність буття людини як творіння Божого – у єднанні зі своїм Богом і Творцем, вказує на продовження життя і любові у вічності. 

Син Божий для того й сходив на землю, а тепер вознісся – аби нам, людям, відкрити шлях на Небеса. Вознесіння Христове – невід’ємна і надзвичайно духовно важлива складова справи спасіння людства, яку звершив Господь наш Ісус Христос. 

Сьогоднішнє свято спонукає нас пам’ятати, що кожен з людей покликаний Спасителем увійти на небеса. І тут, на землі, ми всі лише подорожні і не візьмемо нічого земного з собою на Небо. А тому подумаймо над тим, як приготуватись до вічності, що зробити для нашого спасіння. Дбаймо, щоби Вознесіння нашого Спасителя для нас було зміцненням віри, утвердженням надії та зігріванням любов’ю. Ми – не полишені Богом на самоті, з нами і посеред нас – Христос, Який нагадує: «У світі зазнаєте скорботи, але мужайтесь: Я переміг світ» (Ін. 16: 33). 

Богу нашому слава на віки віків! Амінь.

Автор: Митрополит Епіфаній