Проповідь Митрополита Епіфанія про воскресіння підкреслила важливість примноження добрих діл для отримання блаженного вічного життя.

Проповідь про гріхопадіння і шлях людини до воскресіння через Христа

У неділю, 6 жовтня 2024 року, під час богослужіння в Києво-Печерській Лаврі, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звернувся до вірян із глибокою проповіддю, у якій розкрив духовний зміст недільного євангельського читання про воскресіння сина наїнської вдови. Основна тема проповіді — надія на вічне життя у Христі через перемогу над смертю.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Митрополит наголосив, що смерть є невід’ємною частиною людського існування, але через жертовну любов Бога кожен з нас отримав надію на воскресіння та життя вічне. Ця надія відновлюється через спілкування з Богом, виконання Його заповідей і вірність Христу. Епіфаній також підкреслив, що джерелом життя є Бог, і тільки через Нього людина може стати безсмертною.

Під час проповіді Митрополит провів аналогію між біблійною історією про гріхопадіння Адама і Єви та сучасними спокусами, які віддаляють людину від Божої благодаті. Він наголосив, що вибір між добром і злом є справою кожного, і саме від цього вибору залежить наша вічна доля – чи ми отримаємо блаженство з Богом, чи осудження разом з дияволом.

Проповідь завершилася закликом до вірян: використати час земного життя для примноження добрих діл і наближення до Бога через любов і служіння ближньому. Лише тоді, за словами Митрополита, воскресіння стане для нас радістю і здійсненням обіцяної Божої винагороди.

Джерело: Українська Православна Церква/Православна Церква України