Сьогодні, 8 липня 2023 року, Президент України Володимир Зеленський відвідав Осідок Вселенського Патріархату на Фанарі. Зустріч з Патріархом Варфоломієм та обговорення поточної ситуації в Україні були основними моментами візиту. В ході зустрічі було висловлено підтримку миру в Україні та обіцянку допомогти у реконструкції після війни. Президент Зеленський також висловив подяку Патріархату за підтримку українського народу. Візит закінчився благословенням та прощанням Президента з супроводом.

Зустріч з Патріархом і обговорення ситуації в Україні

Сьогодні, у суботу, 8 липня 2023 року, Президент України Його Ексцеленція відвідав Осідок Вселенського Патріархату на Фанарі. Володимир Зеленський.

А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломія, в оточенні преп. Протоієрей Геронт Халкідон пан Еммануїл та пан Іларіон з Вінніпегу, а також клірики Патріаршого двору щиро вітали Його Преосвященство. Президента на подвір’ї Патріархії, а потім разом увійшли до Пансептського Патріаршого храму, де Святіший владика звершив Трисвятий чин за упокій душ жертв війни, що триває в Україні. Преподобний Високосвященики, а також оточення пана Зеленського, яке складалося з високопосадовців Президентства та українського Уряду, Посол України в Анкарі Його Високоповажність. п. Василь Боднар та Генеральний консул країни в м. вх. п. Роман Недільський.

Після цього відбулася власне зустріч Його Святості з Екзохом. Пане Президенте, в Патріаршій канцелярії, яка тривала понад годину.

Одразу після цього в Тронній залі Вселенський Патріарх і Президент України зробили заяви перед численними акредитованими представниками ЗМІ.

Його Святість повідомив, що вони з паном Зеленським обговорили поточну ситуацію в Україні.

«Ми бажали, щоб скоріше настав мир, бо війна – це погано для всіх. Ми сказали, що Вселенський Патріархат як Церква-Мати Українського Православ’я завжди на їхньому боці. Ми були щасливі, тому що пан президент нашої країни, пан Ердоган, також підтримує досягнення миру в Україні шляхом діалогу, а також тому, що він пообіцяв допомогти Туреччині всіма засобами для реконструкції та відновлення речей в Україні після закінчення війни. Ми не вперше вітаємо пана Зеленського у Вселенському Патріархаті. Для нас завжди велика честь і приємність вітати його, і я хочу закінчити, сказавши, що ми бажаємо повернення всіх ув’язнених, яких зараз утримують, і особливо повернення дітей, які знаходяться далеко від своїх домівки та свою батьківщину. Ми дякуємо General Media за такий великий і щирий інтерес до візиту пана Президента до осідку Вселенського Патріархату. Ми сподіваємося, що коли пан Президент знову приїде до Туреччини і до нашого Патріархату, що мир запанує, що мир повернеться [в Україну]».

Зі свого боку Президент пан Зеленський подякував Вселенському Патріарху за теплий прийом і незмінну підтримку українського народу.

Відтак Його Всесвятість привітав та благословив супроводжуючих Президента України, з якими потім попрощався у пропілеях Патріархату.

Джерело: Οικουμενικό Πατριαρχείο