В храмі на честь архістратига Божого Михаїла у Нововолинську Митрополит Епіфаній провів молитви за Україну та виголосив промову, наголошуючи на важливості боротьби з агресором та присіченні зла. Також відбувся молебень за Україну в ставропігійному храмі на честь святих Кирила і Мефодія. Митрополит Епіфаній вітає рішення громади приєднатися до Православної Церкви України та закликає до єдності в українській православній спільноті.

Блаженніший Митрополит Епіфаній звершив богослужіння та зустрівся з вірянами у Волинській єпархії

З трепетом на душі та з великою радістю вчора вперше зустрічала свого Першосвятителя громада на честь архістратига Божого Михаїла в місті Нововолинськ. Там Блаженнійший Митрополит Епіфаній перебував під час свого візиту до Володимир-Волинської єпархії, яка, до речі, вважається одною з найдавніших православних єпархій на теренах України.

В ошатному храмі, над будівництвом якого згадана громада трудилася впродовж 18 років, Предстоятель Православної Церкви України разом з архієреями і духовенством підніс молитви за захисників України, за наш народ.

Звертаючись зі Словом до присутніх, Митрополит Епіфаній наголосив на важливості нашої боротьби з агресором, на необхідності присікти зло раз і назавжди, щоб воно більше не мало продовження. «Всі ви бачили останні кадри з Бахмута, де ворог практично стер мирне і прекрасне місто, знищив українські святині, знищив і тих, хто хотів служити ворогу – тих адептів «русского міра», які, на жаль, до цього часу не зрозуміли, що ворог прийшов руйнувати, знищувати, вбивати. Тому ніякого іншого миру, окрім встановлення справедливого, бути не може, – зазначив Предстоятель. – І цей справедливий мир буде лише тоді, коли ми переможемо, коли ми присічемо це зло раз і назавжди, бо ворог сам не зупиниться. Тому бажаю, щоби Господь надихав кожного з нас робити все, щоб наблизити нашу спільну перемогу – заради правди, добра, справедливості».

Також Блаженнійший Митрополит Епіфаній звершив молебень за Україну у ставропігійному храмі на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія у Нововолинську, громада якого разом з настоятелем доєдналася до ПЦУ. Він привітав і подякував за це виважене й патріотичне рішення, наголосивши, що всі ми покликані до єдності, до буття в єдиній Православній Церкві: «Цей процес є незворотній. Ми маємо свою незалежну українську державу і будемо мати єдину Українську Православну Церкву, яка об’єднає всіх православних України у своєму лоні. Ми молимось за це, просимо Бога про це, і Господь благоволить нам, створюючи відповідні умови».

Також Блаженнійший Митрополит Епіфаній відвідав громаду собору на честь Святого Духа.

Сьогодні, 10 травня, Митрополит Епіфаній у співслужінні єпископату та духовенства очолить Божественну літургію в кафедральному соборі Різдва Христового міста Володимир. Святкове богослужіння відбудеться з нагоди Дня вшанування пам՚яті преподобного Стефана, єпископа Володимир-Волинського, який очолив цю кафедру у 1090 році.