Президенту України Володимиру Зеленському

Офіс Президента України, вул. Банкова, 11, м. Київ, 01220

Від Голови громадської організації

«Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія»

Наталії Шевчуквул. Постова, 81, кв. 2, м. Київ, 03061

15 липня 2022 р.Б. №771-к22

Його Високоповажності Президенту України

Вельмишановний Володимире Олександровичу!

До Вас звертається Наталія Шевчук – мешканка міста-героя Бучі, голова ГО «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія», громадська активістка, яка з 2015 року виявляє й оприлюднює корупційні комерційні схеми, за якими незаконно відчужується церковне майно на Тернопільщині.

Звернутись до Вас мене змусила злочинна бездіяльність правоохоронних органів, які впродовж тривалого часу вперто ігнорують мої звернення. Завдяки моїм розслідуванням у ЗМІ були оприлюднені численні факти, що свідчать про порушення закону державними посадовцями та людьми у рясах, які перетворили церковні структури на інструмент нелегального бізнесу та корупційних схем. Йдеться про масштабну корупційну схему на Тернопільщині з відчуженням пам’ятки архітектури 17 ст. Червоногородського Замку села Нирків у приватну власність, в якій були задіяні високопосадовці та церковні ієрархи, зокрема: архієпископ на спокої Мстислав (Гук), діючий керуючий Тернопільською єпархією ПЦУ архієпископ Тихон (Петранюк), колишній голова Тернопільської ОДА Степан Барна, генерал-полковник міліції Володимир Бедриківський та інші (ЄРДР №12019210010000763).

Пане Президенте! В Україні та світі Ваше ім’я пов’язують з надіями на подолання корупційної злочинності. Уклінно прошу Вас, пане Президенте, забезпечте об’єктивне розслідування, надайте доручення людям з Вашої команди неупереджено розібратись з фактами корупції на Тернопільщині.

Ви запитаєте, що було мною конкретно зроблено для того, щоб правоохоронці могли відреагувати? У додатках до цього листа подаю хронологію моїх звернень до правоохоронних органів, окремо по кожному кримінальному провадженню з копіями окремих документів (загалом у мене понад 5-ть коробів макулатури).

А в цьому листі хочу довести до Вашого відома лише один кричущий випадок порушення українського законодавства, вчинений людиною, яка носить високий церковний сан. Йдеться про керуючого Тернопільсько-Бучацькою єпархією ПЦУ Тихона (Петранюка Тараса Івановича), щодо якого відкрито кримінальне провадження за статтею про державну зраду (№2202110000000250 за Єдиним реєстром досудових розслідувань від 03 грудня 2021 року).

Тарас Іванович Петранюк (архієпископ Тихон) — діючий єпископ Православної Церкви України і в цьому, як мені сказали в СБУ є проблема, бо священнослужителів цієї структури є негласне політичне рішення не чіпати. З іншого боку, в його справі наявна доказова база, що свідчить про співпрацю з терористичними угрупуваннями ЛДНР: копія «паспорта громадянина ДНР», копія його розписки про співпрацю з «міністерством безпеки ЛНР», графологічна експертиза, що свідчить про те, що текст цієї розписки дійсно написаний Петранюком, «Постановление Ленинского РУВД МВД Луганской Народной Республики» тощо. Здавалося б, держава не повинна закривати очі на такі злочини у воєнний час. Утім, оскільки Петранюк є «релігійним діячем», слідчо-оперативні дії щодо нього фактично не ведуться, а працівники СБУ шукають можливість без розголосу закрити справу шляхом вмовлянь підписати Петранюка документ, який є Офіційним застереженням і те, тільки для того щоб процедурно закрити перевірку фактів викладених в моїй заяві. Петранюк в свою чергу причетність до ЛДНР відкидає і нагороджує офіцерів СБУ за «увагу» до своєї персони — церковними орденами, як то начальника Управління СБУ в Тернопільській області Юрія Івановича Борейчука та інших.

Ви запитаєте мене, чому справу не передають до суду при всіх начебто наявних доказах? Справа в тому, що СБУ вимагає від мене оригіналів «Паспорта громадянина ДНР Петранюка Т.І. 19.10.1976 р.н.» та «Розписки про співпрацю з МВД ЛНР» написану Петранюком власноруч, інакше з їх слів по закону України, служба безпеки не має, що пред’явити громадянину Петранюку Т.І. Іншими словами, мало того, що мною до СБУ було надано усі матеріали: заява, свідчення, копії документів для перевірки, через кілька Ухвал слідчих суддів саме я, змусила внести відомості до ЄРДР-СБУ, щоб справу не могли зам’яти. Та тепер, за логікою представників СБУ, мені — заявнику, ще й потрібно поїхати до ЛДНР і попросити терористів надати з архіву усі оригінали 2-х томів кримінального провадження №12012030050000359 від 01.12.2012 де Петранюку свого часу Державою Україна було письмово вручено підозру у скоєнні кримінального правопорушення та складено Обвинувальний акт за с.190 ч.4 КК України, також витребувати у терористів належним чином завірені мокрими печатками ЛДНР — постанову про закриття кримінального провадження за УПК ЛНР від 24 червня 2016р., оригінал розписки та паспорта громадянина ДНР?!! У нас, що контррозвідки немає, чи можливо СБУ провела обшуки та слідчо-оперативні дії якісь щодо Петранюка Т.І. на території України? Якщо закони України захищають держзрадників в часі війни, кримінальних злочинців — можливо потрібно їх змінити?

Пане Президенте! Зацікавлені особи вже неодноразово натякали мені, що в разі якщо я не припиню свої розслідування, моє життя може раптово обірвати куля. Однак коли на другий день війни у мою бучанську квартиру влучили два танкових снаряди РФ, я вирішила, що якщо Бог подарував і зберіг моє життя, то я маю обов’язково завершити розпочаті антикорупційні розслідування.

Мені не відомо, чи матимете Ви змогу прочитати особисто цей лист і як саме відреагують на нього працівники Офісу Президента, до яких він потрапить. Але маю чесно попередити: якщо моє звернення до Вас як до гаранта Конституції не допоможе покарати злочинців, то у мене не залишиться іншого виходу, ніж передати зібрані матеріали про масштабну церковно-державну корупцію на Тернопільщині до посольств і представництв країн-членів ЄС та Північної Америки.

З повагою та вірою в нашу спільну перемогу, Наталія Шевчук