Вранці 1 червня 2023 року відбулася офіційна церемонія відкриття Міжнародної спільної богословської комісії, що має на меті розвиток богословського діалогу між Православною та Римо-Католицькою Церквами. Присутність представників обох церков та патріархів свідчить про важливість інтерконфесійного співробітництва. Зустріч була відзначена передачею цінного подарунка від Папи Франциска, що символізує братерські зв’язки між церквами. Робота комісії спрямована на пошук спільних поглядів, вирішення проблем і спільну місію поширення християнських цінностей.

Історична подія, що зближує дві великі християнські традиції для спільного дослідження і співробітництва

Вранці 1 червня 2023 року в Александрійському патріархаті відбулася офіційна церемонія відкриття Міжнародної спільної богословської комісії богословського діалогу між Православною та Римо-Католицькою Церквами.

Привітали 24 православних і 18 католицьких учасників, серед яких були кардинали, митрополити, пресвітери та миряни-богослови. Патріарх Александрійський і всієї Африки Феодор II привітав присутніх та висловив їм свою глибоку любов і велику радість з приводу проведення Міжнародної спільної комісії з богословського діалогу.

У своєму привітанні Патріарх підкреслив важливість культивування, розвитку та здійснення богословського діалогу на всіх рівнях зі щирістю, чесністю і взаємною повагою. Він зазначив, що контакти, розмови, взаєморозуміння та діалог є невід’ємною частиною Православної Церкви. Патріарх висловив переконаність, що для початку діалогу необхідні умови взаємної довіри і доброї волі, а також свободи і любові. Він наголосив на важливості конструктивної співпраці з усіма помісними Православними Церквами і запевнив, що слід уникати поспішних дій.

Патріарх висловив свою братську любов і повагу до Вселенського Патріарха Варфоломія та Вселенського патріархату, які несуть відповідальність за координацію богословського діалогу всередині Православної Церкви. Він також зазначив велике значення папи Франциска і Римо-Католицької Церкви. Генеральний консул Греції Атанасіос Коціоніс висловив подяку грецькій державі за сприяння у проведенні зустрічі в патріархії.

На церемонії римо-католицький співголова Комісії, кардинал Курт Кох, вручив Александрійському Патріарху цінний подарунок від імені Папи Франциска – копію наріжного каменю, який був закладений Папою Александром VII при будівництві площі Святого Петра в Римі 28 серпня 1657 року. Подарунок символізує братерські зв’язки між Православною та Римо-Католицькою Церквами.

Ця зустріч і відкриття Міжнародної спільної богословської комісії свідчать про зростання інтересу до богословського діалогу між цими двома великими християнськими традиціями. Він надіявся, що цей діалог принесе плоди і сприятиме єдності та співробітництву між церквами.

Ця подія стане важливим кроком на шляху до доброзичливого взаєморозуміння і співпраці між Православною та Римо-Католицькою Церквами, сприятиме подальшому розвитку відносин між ними і спонукає до взаємного дослідження богословських аспектів, які об’єднують їх у вірі.

Після церемонії відкриття комісії учасники розпочнуть свою роботу з планування богословських діалогів і обговорення питань, які стосуються обох церков. Очікується, що цей процес сприятиме поглибленню взаєморозуміння і спільного пізнання правди, що лежить в основі християнської віри.

Міжнародна спільна богословська комісія створена з метою сприяння діалогу, співпраці і взаєморозуміння між Православною та Римо-Католицькою Церквами, а також розробки спільних поглядів і рекомендацій з питань богослов’я і церковного життя.

Представники обох церков виразили надію на успішну роботу комісії і її внесок у розвиток екуменічних відносин. Відкриття Міжнародної спільної богословської комісії стало важливою подією, що підтверджує налагодження доброзичливого діалогу і співпраці між Православною та Римо-Католицькою Церквами.

Цільове завдання комісії полягає в тому, щоб знайти спільні точки зору, вирішити труднощі і спільно розв’язувати проблеми, що виникають між церквами, і сприяти прогресу в екуменічному русі.

За результатами роботи Міжнародної спільної богословської комісії очікується подальше зближення і співробітництво між Православною та Римо-Католицькою Церквами у спільній місії поширення Христового послання і пропаганди цінностей християнської віри.

Ця подія свідчить про важливість міжконфесійного діалогу та співробітництва у сучасному світі, де все більше людей шукають спільність і злагоду серед різних релігійних традицій.