Верховна Рада України 31 травня запровадила санкції проти Предстоятеля Російської Православної Церкви Патріарха Кіріла (Гундяєва) та інших діячів РПЦ. 292 голоси “за”. Це 8 представників. Про це повідомив народний депутат від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко.

“Рада проголосувала за введення санкцій проти Патріарха Кирила, а точніше генерала ФСБ Гундяєва, та інших діячів РПЦ! Строк – 10 років. Це рішення повинна розглянути РНБО”, – пише Гончаренко.

Під санкції також потрапили:

митрополит Іларіон (Григорій Алфєєв), голова відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату;
протоєрей Микола Балашов, заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату;
митрополит Тихон (Георгій Шевкунов), голова Патріаршої ради з культури.
архиєпископ Сиктивкарський і Комі-Зирянський Питирим;
протоєрей, письменник та проповідник Артемій Владіміров;
митрофорний протоєрей Андрій Ткачов;
професор Московської православної духовної академії і семінарії РПЦ Олексій Осипов.
Верховна Рада ухвалила санкції проти Патріарха Кирила та інших єрархів РПЦ_1

Верховна Рада ухвалила санкції проти Патріарха Кирила та інших єрархів РПЦ_2

Народний депутат від групи “Довіра” Павло Бакунець так прокоментував цю подію:

“Я віруюча людина, практикуючий християнин. І мені дуже боляче спостерігати за тим, як РПЦ знецінює християнство. Патріарх Кіріл підтримує і благословляє нічим не спровоковане жорстоке вбивство людей в Україні, більшість з яких – християни.

Це Церква, чиї працівники, не можу їх назвати священнослужителями, освячували ракету з ядерною боєголовкою, яка називається Сатана! Це церква, яка хоче крові українців і роками отруювала розуми українців через свого сателіта в Україні.

Риба гниє з голови. І сьогоднішнє рішення про санкції – це перше важливе обмеження впливу цієї прогнилої голови на Україну.

А також – це прецедент, який має стати прикладом і для парламентів інших країн, і для найвищих церковних органів прийняти відповідні рішення щодо релігійної організації, яка відкрито схвалює і підтримує криваву, жорстоку і нічим не спровоковану війну”.

Патріарха РПЦ Кіріла також включено в новий пакет санкцій ЄС.