Уранці Великодньої неділі, 16 квітня 2023 року, у І. митрополії Успенського храму в столиці Імбро Панагії відбулася Вечірня Воскресіння, яку очолив Святійший Вселенський Патріарх разом з єпископатом та духовенством. Патріарх проголосив свою промову про любов до свого місця та відповідальність за збереження коренів, нагадуючи всім про значення Великодня. Присутні на Вечірній включають генерального консула міста, посла та лорд-офіцерів M.t.H.E., а також вірних з Імбро та друзів з-за кордону.

Відслуження Вечірньої Воскресіння у Імвросі: Святійший Вселенський Патріарх відзначає Великдень разом з вірними у своїй батьківщині

В урочистій обстановці вранці Великодньої неділі, 16 квітня 2023 року, була відслужена Вечірня Воскресіння в І. митрополії Успенського храму в столиці Імбро Панагії.

Святійший Вселенський Патріарх, одягнувшись у первосвященицькі ризи, в єпископаті в оточенні преп. Митрополити Імвросський і Тенедоський пан Кирилл, пан Кирилл Мошоніський і пан Хризостом Миронський, а також духовенство Патріаршого Подвір’я та Першої Митрополії Імвросу і Тенедосу прибули з процесією до прилеглої Митрополії, та очолив Вечірню .

Його Святість від Прекрасних воріт прочитав 1-ше Євангеліє грецькою мовою, а потім його послідовно прочитав турецькою мовою Паносіол. Архімандрит п. Григоріо Григоріадіс, італійською мовою Іерол. Диякон Ордену пан Варнавас Григоріадіс, англійською мовою Іерол. Патріаршого диякона п. Ієроніма Сотиреліса, а в Славоніках Паносіол. M. Sygello пане Jakovos, і нарешті, як завжди, з амвону його знову прочитав грецькою мовою Єрол. Диякон Серії.

Євген відвідував церкву. Пан Джорджія Султанопулу, Генеральний консул у місті, зі своїм чоловіком Ex. Посол пан Іоанніс Раптакіс, лорд-офіцери M.t.H.E., а також вірні з Imbro та друзі Imbro з-за кордону.

У своїй промові Патріарх згадав про свою особливу батьківщину, про велику любов, яку він відчуває до свого місця, але також про відповідальність за те, щоб усі Імбрії не були відірвані від свого коріння, від землі своїх батьків. Серед іншого він наголосив:

«Але що б не сталося і як би далеко обставини не віддали нас від рідного місця, наш Імброс не забутий. Тому я прийшов цього року як Імбріо, як один із усіх вас, як ваш давній знайомий, як саркс вашої плоті, як тубіль і уродженець цього місця і з ласки Божої і як Вашого Патріарха ще раз святкувати з Вами Великдень. «Мені так хотілося на цей Великдень поїсти з вами». Усі імбрійці сумують за нашою улюбленою землею, і ми болимо. І особисто мені, який стільки разів зізнавався, як я люблю Імбро, мені боляче, коли я далеко від неї, але також боляче, коли я відвідую її. Болю, бо сумую за нею, спогад про неї викликає сльози, хвилює і водночас заспокоює душу. І все ж коли я відвідую його, я сподівався, що ця туга вщухне, але ностальгія навіть тоді не зникає, тому що все, що я бачу, змушує мене згадувати часи щастя, часи, коли острів був для мене раєм і для інших наших співвітчизників. Кожен мій візит на Батьківщину – це переродження, хвилювання і радість. І цього разу, коли я прийшов,

Одразу після цього Патріарху сердечно подякували прп. Митрополиту Імброса і Тенедосу пану Кирилу за підтримку, яку він надає Імбросу та всьому Імбросу, а молодий чоловік з острова подарував йому кілька щойно розквітлих весняних ромашок, зібраних молодими людьми.

Після завершення Вечірні Воскресіння Преосвященніший владика побажав усім вірним святої Пасхи, яким підніс традиційні червоні яйця та солодощі. Потім він освятив стіл з традиційними стравами, який розмістили в саду Митрополії.