Умань, 22 липня 2023 року – Мешканці Умані зібралися на мітинг-реквієм, щоб вшанувати пам’ять жертв Чортківської трагедії, яка сталася 82 роки тому. Ця страшна сторінка в історії нашого краю сповнена болю та страждань, коли більше тисячі українців, включаючи інтелігенцію, патріотів, священників та членів ОУН-УПА, були катувані та розстріляні радянською владою.

Представники місцевих міських рад, разом з жителями Чорткова та Умані, поклали квіти та запалили лампадки до пам’ятного знаку, що вшановує пам’ять невинно закатованих. Участь артистів і хору з регіону додала особливого значення цій події, нагадуючи про значимість єдності в православному співтоваристві та сприяючи духовному розвитку молодого покоління.

Мітинг-реквієм нагадує про страждання минулого та дає надію на майбутнє, коли ми разом здатні досягати нових висот у дусі Христової любові та благословення.

Умань вшанувала пам’ять жертв Чортківської трагедії: Мітинг-реквієм на 82-річницю найстрашніших сторінок історії

Умань, 22 липня 2023 року – мешканці Умані зібралися на мітинг-реквієм, щоб вшанувати пам’ять жертв Чортківської трагедії, яка сталася 82 роки тому. Ця страшна сторінка в історії нашого краю сповнена болю та страждань, коли більше тисячі українців, включаючи інтелігенцію, патріотів, священників та членів ОУН-УПА, були катувані та розстріляні радянською владою.

В період з 28 червня по 2 липня 1941 року, більшовики знищили більше 800 в’язнів у стінах Чортківської тюрми, а решту – 954 полонених, примусивши їх подолати довгий марш до Умані. Там, в Уманській катівні, енкаведисти жорстоко покінчили з тими, хто добрався до місця страшних мук.

Ми, живучи у глибокій вірі, казали собі: “Ніколи знову!” але ті, хто хотів підкорити нашу землю і знищити нас, повернулися знову. Але ми не здамося.

Представники Чортківської та Уманської міських рад, жителі Чорткова та Умані зібралися, щоб покласти квіти та запалити лампадки до пам’ятного знаку, що вшановує пам’ять невинно закатованих. У цій особливій події також взяли участь артисти Центру культурних послуг імені Катерини Рубчакової та хор “Галичина” Чортківської центральної міської лікарні, які презентували декілька музичних композицій.

Такі мітинги-реквієми нагадують нам про страждання минулого, але також сприяють єднанню нашого православного співтовариства. Через спільні зусилля, ми відкриваємо нові горизонти для молодого покоління, даруючи їм можливість зблизитися зі своїми духовними корінями та розширити свої знання про Божу мудрість.

Слідкуйте за подіями та новинами єпархії, які допоможуть нам разом досягати нових висот у дусі Христової любові та благословення.

Джерело: Пресслужба Тернопільської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ)