У місті Підгайці на Тернопільщині відбулося відзначення та вшанування пам’яті бійців 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Священнослужителі виголосили міжконфесійну поминальну молитву, а жителі громади висловили свою шану та вдячність героям, поклавши квіти та запаливши свічки біля пам’ятника “Борцям за волю України”. Подія відзначена в контексті трагічних подій 3 листопада, коли російська ракета атакувала військових 128 бригади.

Священна молитва та квіти біля пам’ятника “Борцям за волю України” – гідна вшанування героїв

Тернопільська область, Підгайці – 9 листопада 2023

В Підгайцях на Тернопільщині відбулося відзначення та вшанування пам’яті бійців 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. За інформацією, отриманою від Підгаєцької міської ради, урочистості проведені біля пам’ятника “Борцям за волю України”.

Священнослужителі здійснили міжконфесійну поминальну молитву за загиблими воїнами, приурочивши її до подій, що сталася 3 листопада. Жителі громади приєдналися до спільної молитви, висловлюючи шану та пам’ять героям.

Біля пам’ятника були покладені квіти, запалені свічки, увічнюючи пам’ять загиблих воїнів та висловлюючи співчуття їхнім родинам.

Події, що призвели до вшанування пам’яті:

Нагадаємо: 3 листопада в прифронтовому селі на Запоріжжі російська ракета атакувала скупчення військових 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Внаслідок цього удару загинули 19 військових. Наслідком атаки стали і руйнування відділення екстреної допомоги, яке було побудовано на підтримку бійців.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

6 листопада на Закарпатті була оголошена триденна жалоба за загиблими військовими 128 бригади. Командир бригади Дмитро Лисюк прибув на місце нагородження військових із запізненням після атаки Росії на бійців. На жаль, 2 ракети зачепили більше, ніж просто будівлю відділення екстреної допомоги – вони атакували і особовий склад, що призвело до великої кількості жертв.

Ця подія вразила не тільки місцеву громаду, але й взяла участь в загальнодержавних сумеречних подіях, нагадуючи про важливість пам’яті та вдячності за самовідданість та героїзм українських військових.