01 вересня 2015 року, в Карпатському університеті імені Августина Волошина та Українській богословській академії в м. Ужгороді відбулися урочистості, присвячені початку 2015−2016 навчального року.Святкові урочистості проходили в актовому залі Закарпатської облспоживспілки, які розпочалися з молебню, співу Державного Гімну України та освячення студентів, викладачів і співробітників святою водою на благословення початку та проходження нового навчального року, які здійснили Високопреосвященніший Володимир, Архієпископ Житомирський та Поліський, Високопреосвященніший Мстислав, Архієпископ Тернопільський, керуючий Хмельницькою єпархією.
Урочистості відкрив Преосвященніший Віктор, Єпископ Мукачівський і Карпатський, голова комісії Української Автокефальної Православної Церкви у справах духовності, освіти та катехізації, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії. Владика Віктор привітав всіх з початок навчального року, побажав успіхів та Божого благословення, а також передав всім студентам та професорсько-викладацькому складу університету і академії вітання та благословення від Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ.
На пропозицію владики ректора хвилиною мовчання всі присутні вшанували світлу пам’ять всіх полеглих українських воїнів і патріотів, які віддали своє життя за мир і незалежність України, її територіальної цілісності у війні із московсько-путінськими окупантами.
Із словами привітання до присутніх також звернулися Високопреосвященніший Володимир, Архієпископ Житомирський і Поліський, Високопреосвященійший Мстислав, Архієпископ Тернопільський, керуючий Хмельницькою єпархією , віце-ректор Карпастького університету імені Августина Волошина доцент Валерія Сіка, директор науково-дослідного інституту філософії, богослов’я та аналітики професор Майя Артьомова, декан Української богословської академії доцент Сергій Урста, а також представник від студентського самоврядування Христина Русин.
Після виступів, під час заключного слова, владика ректор повідомив про те, що після висвячення 14 серпня 2015 року на Єпископа Мукачівського і Карпатського та призначення керуючим Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви виникла необхідність провести перерозподіл обов’язків серед посадових осіб університету і академії, з метою належного і ефективного управління вищими начальними закладами. З цією метою в університеті уведено посаду віце-ректора, на яку призначено доцента Валерію Сіку, деканом гуманітарно-економічного факультету призначено доцента Арпада Драшковці, деканом Української богословської академії та богословсько-філософського факультету перепризначено доцента Сергія Урсту з обв’язками директора Ужгородського богословського коледжу, а також перепризначено директора Ужгородського гуманітарно-економічного коледжу доцента Наталію Бедь.
Також, під час урочистого зібрання, згідно церковних традицій, Преосвященніший Єпископ Віктор, подарував благочинному Тернопільського благочиння протоієрею Петру Скрип (який підводив його до Єпископської хіротонії) свій наперсний хрест з прикрасами. Даний хрест був подарований владиці-ректору Високопреосвященнішим Іоаннісом Тасіассом, Митрополитом Лангадським Елладської Правослвної Церкви, коли владика перебував в клірі даної митрополі.
Після молитви та звучання Державного Гімну України було зроблено фотографію на пам’ять і проведено ознайомчу екскурсію для першокурсників по приміщеннях університету і академії.

Прес-служба УБА-КаУ