14 серпня, у день свята Винесення чесних древ животворчого Хреста Господнього, розпочався Успенський піст, який отримав свою назву від великого дванадесятого свята – Успіння Пресвятої Богородиці.

Це єдиний піст у церковному році, присвячений Діві Марії. Ним ми готуємо себе до одного з найбільших Богородичних свят і наслідуємо пости й молитви Пречистої Діви Марії, якими Вона готувалася до зустрічі з Сином Божим у Своєму святому Успінні.

Триває Успенський піст два тижні – до 27 серпня включно. За суворістю він подібний до Великого посту, вірні утримуються від споживання м’ясних, рибних і молочних страв. Послаблення допускається на велике свято Преображення Господнього (19 серпня), коли дозволяється їсти рибу.

Але варто пам’ятати, що піст – це дуже важливий, насамперед, духовний подвиг, який має бути свідомим і вільним вибором кожної людини, без примусу чи загрози. Постування душі й тіла – це великий дар для всіх християн, неабияка користь для здоров’я духовного й тілесного, а також невичерпні можливості для змін на краще. Тож постуйте на славу Божу, на благо собі та ближнім!