13 вересня 2022 року під час конференції в УКУ «Релігійний мир чи «війна цивілізацій» голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан нагадала, що Українська Православна Церква є найбільшою релігійною мережею в Україні, яка налічує близько 2 млн. активних вірян. Також чиновниця пояснила, до яких руйнівних наслідків можуть привести ідеї заборони УПЦ. 

«УПЦ зараз є найбільшою релігійною мережею в Україні, у ній більше центрів, ніж у ПЦУ», – наголосила Олена Богдан.

Зокрема, у Києві, за словами голови ДЕСС, «найбільша кількість православних храмів – УПЦ, і це храми не порожні, вони не були порожні в квітні, вони не є порожні зараз, вони наповнені вірянами. Православні храми ПЦУ в Києві теж є, там і далі відбуваються богослужіння, там немає ситуації, що вірянам немає куди зайти, що вони переповнені», – розповіла чиновниця.

Також, як зауважила пані Богдан, в Українській Православній Церкві налічується близько 10 тисяч священиків – «це приблизно вдвічі більше ніж в ПЦУ».

Окрім того, голова ДЕСС заявила, що заборона УПЦ – це «найлегший спосіб дестабілізувати ситуацію в суспільстві, створити дуже серйозну протидію між громадянами, дуже серйозну боротьбу громадян і правоохоронних органів».