Протягом останніх 6-7 місяців робилися різноманітні зусилля налагодити діалог між Українською православною церквою московського патріархату (УПЦ МП) і Православною церквою України (ПЦУ), але, на жаль, УПЦ МП свідомо вийшла з цього діалогу. Про це сьогодні, 10 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Він зазначив, що сила України, а точніше її єднання, — у розмаїтті різних релігійних організацій, етнічних спільнот.

“Була така спроба зробити круглий стіл у Софії Київській, але після цього жодних подальших кроків не було. Жити в суспільстві і бути відокремленим від очікування суспільства, яке воює зараз із Росією, не виступати з активною позицією з приводу засудження цієї війни, підтримувати як і раніше так званий духовний зв’язок із РПЦ. Ми знаємо всі, яку позицію займає патріарх Кирило в цій війні. Фактично він є, так би мовити, одним зі стовпів просування війни Росії проти України. Як мінімум, є дивним”, — сказав Ткаченко.

За словами міністра, розслідування правоохоронних органів багато в чому підтверджують, на жаль, тезу про те, що священики УПЦ МП є якраз тими, хто сприяє поширенню російських наративів під час війни в Україні.

“Тому я думаю, що надалі все так само має відбуватися, як і у випадку з поверненням в управління Верхньої Лаври державою в законодавчому полі. Закінчить свою роботу міжвідомча комісія. Я знаю, що є зареєстрований законопроєкт щодо діяльності УПЦ МП в Україні. Будуть ще, очевидно, якісь інші законопроєкти. І в межах цих законопроєктів, у жодному разі не порушуючи релігійні свободи, а захищаючи українських громадян від тих, хто просуває ідею війни Росії в Україні, і ухвалюватимуться відповідні рішення”, — підсумував Олександр Ткаченко.

Як повідомлялося раніше, нові знахідки Служби безпеки України в храмах та об’єктах УПЦ МП ще раз підтверджують, що церковники продовжують співпрацювати з Росією. Майже в кожному храмі правоохоронці знаходили російські паспорти, готівку, символіку так званих “Л/ДНР”, а тепер ще й агітаційні матеріали проросійських партій в Україні.