У рамках роботи в Нововолинському місті музейники здійснили захопливе відкриття – стародавню ікону Почаївської Божої Матері. Професійні дослідники вважають, що ця ціннісна пам’ятка мистецтва може мати приховану другу ікону під поверхнею. Дослідники планують провести рентгенівське дослідження, щоб розкрити секрет цієї унікальної знахідки.

Музейники Нововолинська виявили стародавній шедевр, який розкриває нові перспективи дослідження

Унікальна знахідка відкрила нові перспективи для музейників історичного міста Нововолинськ. У рамках своєї роботи вони натрапили на стародавню ікону Почаївської Божої Матері, яка, за передбаченнями дослідників, може приховувати ще одну ікону.

Сповіщення про цю захоплюючу знахідку з’явилося на сторінці Нововолинської міської ради у соціальній мережі Facebook, викликавши великий інтерес серед місцевих жителів та шанувальників культурної спадщини.

Ікона Почаївської Божої Матері є не тільки цінним шедевром іконописного мистецтва, але і свідченням минулих епох. За оцінками експертів, вона була створена у 18 столітті, тому вже має понад 300-річну історію.

Однак, це відкриття може мати ще більше сенса. За припущеннями фахівців, під першою іконою може бути ще одна, написана у 17 столітті. Це відкриття дає музейникам підстави сподіватися на ще більше цікавих знахідок та відновлення культурних спогадів минулих епох.

“Перш за все, необхідно професійно очистити ікону від нанесеного на неї пилу. Потім ми плануємо пройти з нею рентгенівське дослідження. Це допоможе встановити, чи наявна друга ікона під поверхнею. Ми маємо надію, що дослідження принесе нові цікаві результати, оскільки є ознаки наявності прихованої ікони”, – розповів музейник Юрій Велінець у коментарі виданню Район.in.ua.

Ця знахідка вкотре підкреслює важливість ретельного дослідження і збереження культурної спадщини. Музейники Нововолинська продовжують розкривати та відновлювати унікальні артефакти, розкриваючи перед нами давні та невідомі історії. Це стимулює нас усіх пильнувати та берегти нашу культурну спадщину, передаючи її майбутнім поколінням.

Молитва до Почаївської Божої Матері:

Пресвята Всеблагая Царице Мати Божа!
Чи достойні ми звертатись до Тебе, негідні та грішні,
сповнені марних надій, сподіваємося,
що з Твоєю поміччю спасемось від найважчих скорбот та горя,
від усіх недуг і печалей, від недуги смерті.

По днім Богоматерям з руки Твоєї було видає владичній особі
так багато дивотворних криниць чудодійних чудес:
живі води були сповнені, красивість освяченої води була,
освяченої твари мила в світлі свічками було,
царство небесне злилось на землю, чудеса святителя Пимена
провадилися, сили дияконів, на підбір хвалитися,
сім’ї до благословення Цариці непокірні та побожні
ні на що не пускали.

Просимо Тебе, пречистая Мати, з надією на Твою надійну оборону
предстоятельниця Почаєвська, весь мир спаси та напої,
хворих зцілити, бідних вберегти, живих та покійних укрити,
всякому просячому подати, нещасним утіху дарувати,
всякій печалі кінець поставити, потік гріхов уперти,
людям благодать небесну роздати,
к життю вічному та спасінню всіх повести.

Зневажені, що презирали, благати змуси,
байдужі з розкутого сна воскреси,
спаси народ, що з Тобою злочинів як валу утратив,
людям благодать Твою пошли, що спасенім готові будуть вийти,
жити вечно та з Тобою зійтись на небесах.
Амінь.

Молитва до Пресвятої Богородиці на честь Її Почаївської чудотворної ікони


До Тебе, о Богомати, молитовно звертаємося ми, грішні, згадуючи Твої чудеса, явлені у святій Почаївській лаврі, і за свої уболіваючи гріхи. Знаємо, Владичице, знаємо, що не подобає нам, грішним, чого-небудь просити, тільки того, щоб Праведний Суддя беззаконня наші простив. Усе бо, що ми в житті перетерпіли, скорботи, і недолю, і хвороби, як плоди наших беззаконь, виросли нам; Бог попустив це для нашого виправлення. Тому все це істиною і судом Своїм навів Господь на грішних рабів Своїх, що в печалях своїх до заступництва Твого, Пречиста, вдаються і з розчуленим серцем до Тебе взивають так: гріхів і беззаконь наших, Блага, не пом’яни, але піднеси пречисті руки Твої до Сина Твого і Бога, щоб Він простив нам вчинене нами, щоб за незчисленні наші невиконання обіцяння лиця Свого від рабів Своїх не відвернув і щоб благодаті Твоєї, яка допомагає нам у спасінні, від душ наших не відняв. Так, Владичице, будь спасінню нашому заступницею і слабкодухістю нашою не погордуй, зглянься на стогони наші, що в бідах і скорботах наших перед чудотворним Твоїм образом возносимо. Просвіти зворушливими помислами розум наш, віру нашу укріпи, надію утверди, дар найсолодшої любові сподоби прийняти.

Цими ж, Пречиста, даруваннями, а не хворобами і скорботами, життя наше до спасіння приводиться, але від зневіри і відчаю душі наші охорони, позбав нас, слабких, від бід, що надходять на нас, і недолі, і наклепів людських, і нестерпних хвороб. Даруй мир і благоденство Україні нашій заступництвом Твоїм, Владичице, утверди православну віру в країні нашій і в усьому світі. Церкву апостольську і соборну на приниження не віддай, устави святих отців навіки непохитними збережи і всіх, хто до Тебе вдається, від рову згубного спаси. Ще ж і єрессю зваблених братів наших або тих, що спасительну віру у гріховних пристрастях згубили, знову до істинної віри і покаяння наверни, щоб, разом з нами Твоєму чудотворному образу поклоняючись, Твоє заступництво сповідували.

Сподоби ж нас, Пречиста Владичице Богородице, ще в цьому житті перемогу істини Твоїм заступництвом побачити, сподоби нас благодатну радість раніше нашої кончини сприйняти, як у давнині насельників почаївських Твоїм явленням переможцями і просвітителями агарян показала Ти, щоб усі ми, вдячним серцем разом з ангелами, і пророками, і апостолами, і з усіма святими Твоє милосердя прославляючи, віддавали славу, честь і поклоніння в Тройці славимому Богу, Отцю, і Сину, і Святому Духу, навіки віків. Амінь.