Українська православна церква подала п’ять позовів до Верховного суду України проти президента країни Володимира Зеленського та міграційної служби через їхні дії щодо санкцій та позбавлення громадянства. Це спричинило подачу позовів до суду від кількох представників УПЦ, які оскаржують рішення Зеленського та міграційної служби. УПЦ вважає, що ці дії є порушенням їхніх прав та свобод та вимагає їхнього скасування.

УПЦ подала п’ять позовів до Верховного суду України проти президента та міграційної служби через санкції та позбавлення громадянства.
Українська православна церква подала п’ять позовів до Верховного суду України проти президента країни Володимира Зеленського та міграційної служби через санкції та позбавлення громадянства.
Останнім часом в Україні складна ситуація з приводу відносин між державою та Українською православною церквою (УПЦ). У грудні 2022 року президент країни Володимир Зеленський підписав указ, яким декількох представників УПЦ позбавив громадянства. Це спричинило подачу п’яти позовів до Верховного суду України від УПЦ, де вони оскаржують рішення Зеленського та міграційної служби.
Один з позовів був поданий митрополитом Чернівецьким і Буковинським Мелетієм, який просить Верховний суд скасувати указ про позбавлення громадянства. Інший позов був поданий архієпископом Ладижинським Сергієм, який також оскаржує рішення Зеленського. Однак позов Аніцоя був повернутий через помилки в оформленні.
Також до суду були подані позови від Віктора Шинкарьова та Андрія Коваленка через інший указ Зеленського, який стосується введення санкцій проти священнослужителів. Ці позови також знаходяться на розгляді.
Найбільш відомий з цих випадків – це позбавлення громадянства архієпископа Арцизького Віктора Бикова рішенням Державної міграційної служби. Підставою для цього стало те, що він має іноземний паспор громадянина рф.
Українська православна церква (УПЦ) вважає, що рішення про позбавлення громадянства та введення санкцій є порушенням їх прав та свобод. Вони стверджують, що президент країни та міграційна служба діють незаконно та порушують Конституцію України.
УПЦ була створена в 2018 році після того, як Константинопольський патріархат узаконив її автокефалію – статус самостійної церкви, що не підпорядковується Московському патріархату. Однак, Російська православна церква (РПЦ) вважає цей крок незаконним та продовжує вважати УПЦ своєю єдиною церквою в Україні.
Ситуація з приводу УПЦ викликає багато суперечок та конфліктів в Україні, а рішення про позбавлення громадянства та введення санкцій тільки поглиблює ці розбрати. Позови УПЦ до Верховного суду України можуть мати велике значення для подальшого розвитку ситуації з церквою та взаємин між державою та релігійними організаціями.
Соц.медіа