Молодь з Тернополя зібралась на протест, щоб звернути увагу влади на проблему існування УПЦ Московського патріархату на території України. Протестувальники вимагають, щоб церква залишила Україну, а організатори заходу намагаються сприяти вирішенню конфлікту. Ця проблема має релігійний, культурний та політичний вимір і стала символом боротьби за національну незалежність та суверенітет.

Протест проти Української православної церкви (московського патріархату) в Тернополі.

У Тернополі відбувся протест проти Української православної церкви (московського патріархату), який зібрав молодь з плакатами та гаслами. Організатори заходу намагаються звернути увагу влади на проблему існування московського патріархату на території України, який вони вважають прокремлівським рупором.

Під час акції, протестувальники збирали підписи проти функціонування церкви на Тернопільщині та планують спрямувати їх до місцевої влади та Верховної Ради України. Протестувальники не вірять словам прессекретаря єпархії, який стверджує, що церква не має нічого спільного з Росією та Москвою, та вимагають, щоб церква залишила Україну.

Протест став частиною дискусії щодо того, чи має існувати московський патріархат на території України. За останні кілька років ця тема стала особливо гострою у зв’язку з конфліктом між Україною та Росією. Багато українців вважають, що московський патріархат є інструментом Кремля для збереження впливу на Україну та її народ.

Протест проти Української православної церкви (московського патріархату) в Тернополі свідчить про те, що українці продовжують обговорювати цю проблему та намагаються знайти рішення. Організатори заходу сподіваються, що їхній протест допоможе привернути увагу влади до цього питання та сприятиме вирішенню конфлікту. Однак, ця проблема не є простою, адже вона має релігійний, культурний та політичний вимір. Для багатьох українців, питання про існування московського патріархату на території України стало символом боротьби за національну незалежність та суверенітет.

Джерело – Тернопільська єпархія УПЦ/ПЦУ