В УПЦ МП повідомили, що 4 грудня, у неділю вранці, “невідомі особи намагалися на території Свято-Успенської Почаївської лаври влаштувати провокацію, через виконання заборонених пісень”. Про це йдеться на сайті монастиря, пишуть в УПЦ мп.

Зазначається, що даний інцидент відбувся в недільний день, коли на святій Почаївській горі зібралися на спільну молитву тисячі людей, “з метою дискредитувати всесвітньо відому українську святиню – Почаївську лавру”.

В лаврі закликали всіх бути обережними до таких провокацій та не реагувати на них.

“Молимося до Пресвятої Богородиці, щоб Вона захистила нас від усякого зла”, – йдеться у зверненні митрополит Почаївського Володимира, намісника обителі.

Як відомо, в мережі з`явилося відео, як віряни УПЦ МП в Києво-Печерській лаврі співають «Звон плывёт-плывёт над Россиею, пробуждается матушка-Русь». Відео опублікував священник ПЦУ Михайло Омелян.

Як повідомляла РП, в СБУ вже вивчають усі деталі інциденту, що стався в одному з храмів Києво-Печерської лаври, де співали пісень, що вихваляють «русскій мір».

Як повідомили в Службі безпеки України, ця ситуація не залишиться без відповідної реакції.

Намісник Києво-Печерської лаври митрополит УПЦ МП Павло Лебідь прокоментував  скандальне відео, як в лаврі піснями звеличують росію.

У спеціально записаному сумбурному коментарі він визнав достовірність відео.

Представники УПЦ МП подали заяву до поліції та до суду на священника ПЦУ Михайла Омеляна, який виклав у соцмережі скандальне відео з Києво-Печерської лаври, на якому віряни співають пісню про росію, “матушку-русь”.