19 лютого 2017 року, у неділю про страшний суд, підготовчу неділю до Великого посту, у кафедральному храмі Різдва Христового Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Тернополі було відслужено божественну літургію.

З благословення Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською і Тернопільською єпархіями УАПЦ богослужіння очолив протоієрей Петро Заяць, канцлер Тернопільської єпархії у співслужінні протодиякона Петра Рубльовського.

Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською і Тернопільською єпархіями УАПЦ.

У молитві до Господа Бога, духовенство, просили миру, щастя і благополуччя для українського народу і України, чим швидшої перемоги Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за збереження життя кожного українського воїна, добровольця, волонтера і мирних громадян, що у наші дні боронять Вітчизну нашу від московських ординців на Сході України, за досягнення українцями національної і духовної єдності та утвердження єдиної Помісної Української Автокефальної Православної Церкви.

Відтак, з повчальним словом до парафіян храму звернувся протоієрей Петро Заяць, який розповів тлумачення на євангельське благовісття та наголосив на тому, що кожна людина повинна зробити іспит своєї совісті, визнати свої гріхи, щиро розкаятись, щоб на Страшному Божому суді дати гідну відповідь за вчинені діла.
Хід богослужіння супроводжувався співом кафедрального хору під керівництвом кафедрального регента Галини Іванової.

По завершенні богослужіння протоієрей Петро Заяць, протоієрей Анатолій Залізницький та протодиякон Петро Рубльовський відслужили літію за усіма загиблими на Майдані Незалежності та усіма воїнами, які віддали своє життя за Україну.

Прес-служба Тернопільської єпархії УАПЦ