В храмах УПЦ (в єдності з Московським патріархатом) 5 лютого відзначили день пам’яті новомучеників російських.

Про це повідомляють на офіційному сайті УПЦ (МП) в розділі календар.

Все б нічого, але за 30 років “незалежності” УПЦ (МП) так і не домоглась заявити про святкування новомучеників українських, адже Україна у ХХ столітті була окупована російською імперією і не можна забувати тих священників, мирян і монахів, які були вбиті безбожниками за віру в Христа в Україні.

Для УПЦ (МП) є нормою об’єднувати сонм святих із України і рф і відносити їх в “русску церкву”. Так само, для цієї “української” церкви є нормою змішувати російського імператора Нікалая ІІ до українських подвижників, що зображено на іконі “новомучеників церкви русской”. До слова в центрі ікони зображено головний храм РПЦ, в якому проповідує московський патріарх Кіріл (Гундяєв), що благословляє російські війська вбивати українців.

Така відмова від святкування новомучеників землі Української свідчить про проросійськість УПЦ (МП), яка досі не спромоглась на Соборі заявити про своє окреме святкування новомучеників землі Української, а послуговується тим, що затвердили в Москві.

Нагадаємо, що прославлення у лику святих сонму новомучеників і сповідників Церкви російської відбулось на ювілейному Архієрейському Соборі Моспатріархату 2000 року.

В УПЦ (МП) заявляють, що Церква не від світу цього і не треба вмішувати політику, але при цьому під час війни з рф вшановують святих російської Церкви, забуваючи за Україну і її подвижників, об’єднуючи все в одне ціле. Не кажучи вже за те, що в УПЦ (МП) навмисне не визнають того, що Київська митрополія з церковної точки зору була захоплена Моспатріархатом після 1685 року. Все це висвітлює українців, як “малоросів”, латентно сприяє поширенню наративів “русского міра” і плавно вписується в пісеньку про “матушку Русь”, яку виконували в Лаврі під керівництвом місцевого духовенства УПЦ (МП).