В рамках архіпастирського візиту до Харкова Предстоятель Православної Церкви України 29 вересня 2022 року відвідав храм на честь святого апостола і євангеліста Іоана Богослова, який зазнав пошкоджень від російських обстрілів.

Разом з єпископом Митрофаном, настоятелем храму протоієреєм Віктором Маринчаком, капеланами та місцевим духовенством Митрополит Епіфаній помолився за перемогу над агресором та освятив бойове знамено 127-ї окремої бригади територіальної оборони.

Під час відправи також молилися військовослужбовці, командування й представники місцевої влади. Зокрема, голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко, голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов, командувач ОК «Схід» генерал-майор Олег Мікац, начальник Харківського гарнізону бригадний генерал Сергій Мельник, командир 127-ї бригади ТРО полковник Роман Грищенко, директор Департаменту культури і туризму ХОВА Едуард Павленко та директор Департаменту по роботі з громадськими об’єднаннями Харківської міської ради Нікіта Стєрін.

«Сьогодні ми вкотре піднесли молитву за нашу перемогу. Поступово Харківщина вже практично звільнена і чобіт окупанта більше не топче цю землю. Тут наші воїни виявили зразок сили духу та незламності. Навіть у такій безпосередній близкості від кордону захисники України витримали навалу ворога. Хоча наша боротьба ще триває, проте морально ми вже перемогли, бо увесь світ повірив у нашу перемогу. Тож ми віримо, що Господь завершить страждання українського народу справедливим миром, коли ми остаточно переможемо агресора», – сказав Його Блаженство після богослужіння.

З нагоди 30-ліття відновлення Харківської єпархії Предстоятель вручив єпископу Митрофану пам‘ятну панагію, а настоятелю храму та капеланам – іменну єпітрахиль.

Окрім того, Блаженнійший владика відзначив 127-му бригаду Орденом святого великомученика Юрія Переможця, а голову Харківської облради Тетяну Єгорову-Луценко Орденом святої рівноапостольної княгині Ольги.
Згодом біля пам’ятної дошки, розміщеної на фасаді храму на честь жителів Харківської області, які загинули захищаючи Україну від російської агресії та в наслідок терористичного акту 22 лютого 2015 року, відбулася заупокійна молитва і покладання квітів.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)