30 вересня 2019 р. прес-служба Громадської організації «Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» опублікувала на своєму сайті звернення Наталії Шевчук до Предстоятеля Православної Церкви України Митрополита Київського і всієї України Блаженнішого ЕПІФАНІЯ щодо повернення у власність Православної Церкви України, чоловічого монастиря святих первоверховних апостолів Петра і Павла (Червоногородського замку), проданого у приватну власність митрополитом Макарієм (Малетичем), архієпископом Мстиславом (Гуком) та архієпископом Тихоном (Петранюком). Про цю оборудку спритних псевдоієрархів раніше повідомлялось у ЗМІ. Та резонансною стала оприлюднена інформація щодо кримінального провадження, яке внесено до ЄРДР за заявою Наталії Шевчук, де фігурує нинішній керуючий Тернопільською єпархією архієпископ Тихон (Петранюк).

За коментарем ми звернулись до голови Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія — Наталії Шевчук.

Наталіє Михайлівно, як так трапилось, що владика Тихон Петранюк вкотре став фігурантом кримінального провадження і чому саме ви подали заяву до поліції?

— Така вже його вдача — ходити кривими стежками й ласувати легкими грошима. Якщо по суті, то мене як вірянку обурює впевненість окремих ієрархів у своїй безкарності. Архієпископ Тихон вчинив кримінальний злочин як керівник юридичної особи, письмово відмовився подати заяву про визнання потерпілою стороною Тернопільську єпархію, тобто потерпіла сторона відмовилась від обвинувачення, що унеможливило продовження досудового розслідування…

…а тому мною до Управління захисту економіки в Тернопільській області було подано заяву про вчинення кримінального правопорушення керуючим Тернопільської єпархії архієпископом Тихоном (Тарасом Івановичем Петранюком), що полягає у приховуванні злочину через зловживання власними повноваженнями як керівника юридичної особи, якій заподіяно матеріальну шкоду.

30.07.2019 зареєстровано кримінальне провадження за №12019210010002209 з правовою кваліфікацією КК України ст. 396 ч. 1 (Заздалегідь не обіцяне приховування тяжкого чи особливо тяжкого злочину).

Владиці Тихону не вперше, як ви правильно зауважили, бути учасником кримінального злочину. Як відомо, Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Луганській області вже порушувало кримінальну справу за ч. 4 ст. 190 КК України (Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах) та оголошувало Тараса Івановича Петранюка (єпископа Тихона) у розшук.

Я надам вам коротку аналітичну довідку щодо кафедрального собору Різдва Христового. Ця інформація є у відкритих джерелах, з чого можна дійти висновку, що найближчим часом Тернопільська єпархія має всі шанси залишитись і без унікальної пам’ятки — Зеленої Церкви — так, як залишилась без Червоногородського замку. Владика Тихон над цим наполегливо «працює»… Ані майна Церкві, ані грошей на рахунку — така цинічна політика токсичних архієреїв.

Безкарність породжує злочин, чи не так?

— Це давня аксіома. Біда у тім, що такі церковні «дєятєлі», як Петранюки, Гуки, Малетичі, ставлять на церковний бланк свій підпис, клацають печатку, кладуть готівку до кишені, а після них хоч потоп. Нам же після скоєних ними злочинів залишається одне — роками працювати, томами збирати доказову базу, складати та надсилати безліч листів, скарг, заяв і звернень, щоб повернути Церкві те, що ці псевдоієрархи вкрали. До речі, матеріали за кримінальними провадженнями №12017210010003614, №12019210010002209, №12019210010000763 у моєму кабінеті на сьогодні займають дві полиці, близько 9-ти томів. Ви запитуєте, чому я заявник? Тому що для мене архієрей — це дещо більше, аніж просто титул. У моєму житті був живий приклад, яким має бути архієрей, а тому я чітко усвідомлюю відповідальність перед пам’яттю Митрополита Мефодія і за жодних обставин не відмовлюсь від інтересів нашої Церкви, чого б мені це не коштувало.

Ви звернулись до Предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Епіфанія, яку мету переслідуєте?

— Повернути Петро-Павлівський чоловічий монастир у власність Православної Церкви України. Для цього потрібно лише одне — подати заяву до правоохоронних органів щодо визнання Тернопільської єпархії ПЦУ потерпілою стороною за підписом єпархіального керуючого, оскільки це окрема юридична структура. Тихон (Петранюк) продемонстрував свою архієрейську позицію, а тому, на мою думку, повинна бути призначена нова людина, яка діятиме в інтересах церкви, а не у власних інтересах.

Так чому цього не було зроблено досі?

— Це питання до Митрополита Макарія та архієпископа Тихона, чому вони так вперто позбавляють Церкву майна. Мало того, що таємно й підступно продали, мало того, що їх упіймали за руку і на сьогодні це вже завершений злочин, мало того, що Церкві жодної копійки на рахунок не зарахували, так вони ще роблять все можливе і неможливе, щоб покрити один одного, як вужі, посипані сіллю, в банці викручуються. Знаєте, що обурює найбільше, що владика Макарій знайшов час, кошти, адвоката, щоб судитися зі мною у Подільському суді м. Києва, відстоюючи свою честь гідність і ділову репутацію. А як повернути церковне майно, то він не знає, що робити, куди йти, одна казочка: збори, комісія, архієрейський собор, патріарший суд і т.д і т.п. Все робиться, аби тільки зам’яти справу і затягнути в часі. Смикає ту бороду й розповідає, як дітям у садочку, що то все підступи ворогів: «Ми встояли, і вірте Богу, то не то…». У мене до нього одне питання: обшуки в митрополії — це Вам що, смішно? Два мільйони доларів, гроші, де, ваше високопреосвященство? А як ви не брали, так чому так плужите кримінальну справу вже третій рік?

Про яку честь, гідність і ділову репутацію йдеться?

— От і я дивуюсь, про яку? Мабуть, про ту, яку продав.

Ви сказали обшуки?

— Так, дожилися… Митрополит Макарій так докерувався, що в поліції терпець урвався за ним ходити і просити надати ті чи інші документи… Думає, як у минулому Предстоятель УАПЦ і носить сан митрополита ПЦУ, то йому море по коліно? Кримінальні справи буде передано до суду за його участі чи без.

Відомо про ваші непрості стосунки з митрополитом Макарієм. На ваш погляд, чи можливе між вами примирення?

— Митрополит Макарій відомий сексист. Його шлях як глави Церкви оповитий суцільною брехнею. Ця людина неспроможна на чоловічий вчинок — визнати свої помилки. На щастя, новітня церковна історія вирішила долю Автокефальної Церкви — митрополит Макарій як Предстоятель УАПЦ — це вже хоч і ганебна, але перегорнута сторінка. Щодо примирення є особистий момент, який мені важко пробачити Митрополиту Макарію, — відверту зневагу до його попередника, Блаженнішого Митрополита Мефодія (Кудрякова). Митрополит Макарій так і не зміг подолати Едипів комплекс (батьковбивства) стосовно Митрополита Мефодія…

Якого рішення ви очікуєте від Митрополита Епіфанія?

— Об’єктивного та справедливого. Прикро, що церковно-корупційне болото, розведене Митрополитом Макарієм, висушувати доведеться Митрополиту Епіфанію. Сьогодні до Православної Церкви України прикута увага всього православного світу, і ми не маємо права схибити.

Далі буде…