У Тернополі вже так повелося, що спочатку щось будують, а вже потім загалу пояснюють що і навіщо. Однак цього разу жителі міста й досі не дочекалось жодного пояснення з приводу будівництва біля храму, який слугує кафедральним собором ПЦУ.

Нещодавно почали зводити об’єкт на подвір’ї церкви Різдва Христового 17 століття. Цей храм є одним з найдавніших у Тернополі. Однак на офіційному сайті Тернопільської єпархії ПЦУ у свіжих новинах немає жодної згадки про дане будівництво. Тоді як новобуд однозначно вплине на зміну архітектурного ансамблю біля церкви і далеко не в кращу сторону.

Фото з місця будівництва на своїй сторінці в Фейсбуці оприлюднив Віктор Мадрі, поцікавившись в тернополян, можливо, хтось знає, що це за будова.

З приводу будівництва і відсутності будь-якої інформації щодо нього, то тут нічого дивного немає. Варто лише згадати «будівельні пригоди» нині архієпископа Тихона (Тараса Петранюка) на Луганщині: «Петранюк оголосив про підпал одного зі споруджуваних храмів Луганської єпархії, в який за паперами було вкладено майже 300 тис. грн. Коли зчинився галас, виявилося, що на місці «пожежі» стоїть напіврозвалений будівельний вагончик і ніякого будівництва навіть не починалося, а пожежа – просто вигадка єпископа Тихона. Як створення, так і руйнування цього храму сталося лише на папері. І «згорів» храм винятково для списання грошей, які Петранюк витратив на особисте розкішне життя».

Версії в коментарях до інформації, яку оприлюднив Віктор Мадрі, тернополяни написали найрізноманітніші. Здебільшого – жартівливого характеру. Але є й серйозні, як ось такий від Марії Калакури:

Mariya Kalakura Особисто я маю дуже погані спогади про слугів у цій церкві і не відвідую її багато років… Моя мама переїхавши з села шукала православну церкву, ходила туди роки і ми всі… Та мала інсульт і попросила мене щоб перед Паскою прийшов священик її посповідати і дати пречастя… Я пішла в церкву і попросила, мені відповіли що вони з Божим тілом не ходять, я йшла додому і плакала, я не знала як сказати мамі що їй відмовили… Але Господь мене привів до церкви Святого Духа, розказала ситуацію і отець хотів провести лекцію яка віра правильніша, я сказала,, Отче, я православна, прийшла у католицьку церкву і думаю що Отець Небесний в нас один… Отець Ілля погодився (такі є дійсно отці), прийшов посповідав і запричащав мою маму… Кожного року він пртходив до нас і ми дуже були раді, і коли померла моя мама він не міг, бо не була його черга, прийти, але побачивши мене, згодився і все зробив по чину. Я в цій церкві чую себе під Божю опікою.

Другий випадок, мій кум попав в аварію, молодий 33 роки і лікарі сказали надії немає, вмирає. Я біжу ж до тої церкви і прошу, щоб священик пішов його посповідати на останню дорогу, і мені кажуть всі зайняті, знали би ви, які я крики зняла… Таксі чекало... Вийшов священик сів і зробив все за обрядом та моєї ноги в цій церкві не було більше. Прости мене Господи!

Що тут сказати? Хіба що одне: поки керуючим Тернопільсько-Бучацькою єпархією Православної Церкви України (УПЦ) буде архієпископ ТИХОН, подібні випадки і в господарських, і в суто церковних справах і надалі можна очікувати.

Нагадаємо про раніше опубліковані статті Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія, підготовлені за розслідуванням голови цього Фонду Наталією Шевчук:

Пізнай правду і вона зробить вас вільними

ПОЦІЛУНОК ІУДИ –«СИНА СМЕРТІ» / РОЗПИСКА ПЕТРАНЮКА Т.І.

СВЯТИЙ ТА НЕДОТОРКАНИЙ – АРХІЗЕК ТИХОН ПЕТРАНЮК

КРИМІНАЛЬНИЙ РЕЗЕРВ ПЦУ / ОБВИНУВАЛЬНИЙ АКТ у кримінальному провадженні №12012030050000359 відносно ПЕТРАНЮКА ТАРАСА ІВАНОВИЧА (архієпископа ТИХОНА)

ЄПИСКОП СБУ – ПРЕОСВЯЩЕННИЙ ТИХОН (ПЦУ) / Протокол допиту підозрюваного Петранюка Т.І. з Ізолятора Тимчасового Тримання ЛМУ ГУМВС України в Луганській області

ВИКРИТО ШАХРАЯ ТИХОНА ПЕТРАНЮКА/ Злети та падіння від ФІЛАРЕТА до ЕПІФАНІЯ / Що знайшли правоохоронці під час обшуку помешкання єпископа Тихона ПЕТРАНЮКА?

«АВТОЛОХ»: Церковний бізнес монаха ТИХОНА Петранюка

Махровий мажор ПЦУ ТИХОН Петранюк

ЕКСКЛЮЗИВ: #ГЛАВpidarРПЦ в Україні – хто він?

Остап Бендер у рясі