«Благодать Господа нашого Ісуса Христа,

і любов Бога й Отця, і причастя Святого Духа

нехай буде зо всіма вами! Амінь.»

(2 Кор. 13:13)

Сьогодні великий день… Трійця, або П’ятидесятниця. Все навколо заквітчане, люди з самого ранку вже біля порогу храму, діти тримають великі зелені букети, чекають на початок урочистого богослужіння.  Особливістю служби у це свято є читання після Літургії, так званих, Колінопреклонних молитов. Саме з цього дня, згідно церковного уставу, можна при молитві ставати на коліна.
 
Історія цього свята сягає часів святих апостолів. На п’ятдесятий день після Воскресіння Христового всі апостоли, разом з Божою Матір’ю та з іншими учнями Христовими знаходились в одній світлиці у Єрусалимі, на горі Сіон.  Раптом зчинився шум з неба, ніби від сильного вітру, і наповнив весь дім, де знаходились учні Христові. І з’явилися вогненні язики і зупинилися на кожному зі святих апостолів. Всі сповнилися Духа Святого і стали славити Бога різними мовами, яких раніше не знали.
 
Так Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам, зійшов же у вигляді вогню на знак того, що має силу спалювати гріхи й очищувати, освячувати й зігрівати душі.
 
У цей, наповнений світла і благодаті, день Тернопільська єпархії УАПЦ вітає зі святом Трійці! Нехай Ваші серця наповняться любов’ю до ближніх свої, а ваші помисли будуть чистими і добрими!
 
Прес-служба Тернопільської єпархії УАПЦ