Тернопільська міська рада розглядає ініціативу про заборону УПЦ МП користуватися земельною ділянкою, що розташована на вулиці Євгена Коновальця. Мер Тернополя закликає депутатів підтримати рішення, а також вимагає знищення “внутрішнього ворога” України та націоналізації майна РПЦ в Україні.

Мер Тернополя вимагає знищення “внутрішнього ворога” та закликає до націоналізації майна РПЦ в Україні

Питання про припинення управління Тернопільської єпархії Української Православної Церкви (УПЦ) права постійного користування земельною ділянкою буде розглянуто на черговому засіданні сесії міської ради у Тернополі. Земельна ділянка, площею 0,5484 га, розташована на вулиці Євгена Коновальця, 1, і була надана для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій, що мають свою адресу на цій території.

Депутати міської ради ініціювали припинення управління УПЦ права користування земельною ділянкою, що відповідно було підтримане міським головою Сергієм Надалом та представниками фракцій «Свобода» та «Порядок. Відповідальність. Справедливість». Ініціатори такого рішення вважають, що це зміцнить національну безпеку у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій на території Тернопільської громади, враховуючи численні звернення тернополян.

Міський голова Сергій Надал заявив, що “У Тернополі московській церкві не має місця”. Він закликав депутатів підтримати це рішення, заявивши, що церква, яка щодня прославляє Гундяєва та закликає вбивати українців, є найбільшим і найвпливовішим внутрішнім ворогом України. Він також закликав Верховну Раду прийнятті законодавства, яке б забезпечило державний контроль за діяльністю релігійних організацій на території України.

УПЦ Московського патріархату (УПЦ МП) відреагувала на цю ситуацію заявою, в якій зазначено, що надана земельна ділянка була придбана за кошти вірян УПЦ МП та була законно передана її володільцю – Тернопільській єпархії. УПЦ МП вважає прийняте рішення порушенням її прав на свободу віросповідання та дискримінацією її вірян.

Ця ситуація відображає складні взаємини між релігійними організаціями та державними органами в Україні. УПЦ МП була створена ще за часів Радянського Союзу і відтоді є відокремленою від Української православної церкви Київського патріархату. Після революції гідності та анексії Криму Росією, взаємини між УПЦ МП та державними органами погіршилися. З одного боку, деякі українські політики та громадськість вважають УПЦ МП чужоземною структурою, яка сприяє впливу Росії в Україні. З іншого боку, УПЦ МП та її віряни переконані, що їм порушується право на свободу віросповідання.