3 вересня 2023 року, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тарас Петранюк взяв участь у релігійному заході, що обговорюється громадою, оскільки його діяльність прикривається церковною маскою. Обурення громадян та запитання щодо будівництва храмів, моральних цінностей його високопреосвященства – висловлюються в цій статті.

Ситуація, коли церковне прикриття служить хованкою для кримінальних елементів, викликає суспільне обурення та запитання щодо моральності і дійсних мотивів

Уважність до діяльності кримінальних елементів, які використовують церковне прикриття, викликає багато запитань та обурення у суспільстві. Давайте розглянемо цю ситуацію більш докладно:

3 вересня 2023 року, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тарас Петранюк взяв участь у чині освячення наріжного каменя для будівництва храму на честь святого апостола Андрія Першозванного, що розташований на вулиці Пантелеймона Куліша в місті Тернопіль. У цьому заході взяли участь також настоятель храму, протоієрей Ігор Маліброда, секретар Тернопільсько-Бучацької єпархії, протоієрей Петро Заяць, Тернопільський благочинний, протоієрей Петро Скрип, духовенство, віряни та благодійники. Цей захід відзначався піднесеним настроєм і надією на успішне будівництво майбутнього храму.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Але така поведінка архізлочинця викликає запитання у громадян і спільноти. Справедливо ставляться питання, чому деякі храми, які були обіцяні на папері, не знаходять свого матеріального втілення, та які можливі мотиви стоять за цими діями.

Така поведінка кримінального архієрея обурює, адже його діяльність прикривається церковною маскою, і це видається абсурдом. Питання до завідуючого вбиральнями Луганська та Тернополя –
“Коли ви вже почнете будувати хоч один храм, пане шахрай в сані архієпископа? Капсули закопувати така нескладна справа, але церква все ще лишається на папері. Мабуть, Вашому злочинному Високопреосвященству цікавіше продається церковна земля, ніж будівництво храмів. Варто спитати, де ж всі обіцяні розбудови? І чому на цей раз без Предстоятеля автокефальної УПЦ (ПЦУ) митрополита Епіфанія обійшлося? Як там храм Святого Архистратига Михаіла в Луганську – побудували громадянине ДНР Петранюк? Чи можливо в Тернополі по вул. Чернівецькій Святих Кирила і Мефодія розбудували ваше кримінальне високопреосвященство? А в Ниркові, що? Як чоловічий монастир – ще є?

Святині закладені кримінальною особою приречені по зрозумілим причинам, а тому не можуть бути побудованими, тому так і залишаться мрією на папері адже зерно посіяне з рук шахрая і колаборанта – гниле…”

Подібні обурюючі ситуації ставлять під сумнів моральну чистоту дій керівників церковних громад та підкреслюють важливість об’єктивності та контролю в сфері релігійних будівельних проектів. Важливо пам’ятати, що церква має бути місцем духовності та молитви, а також діяльністю, яка сприяє благу громади і суспільства в цілому.

Специфічні деталі щодо кожного храмового проекту можуть бути з’ясовані відповідними церковними та цивільними органами.

Нагадаємо:

https://n-v.com.ua/eksklyuzyv-predstoyatel-upts-ptsu-zustrivsya-z-viryanynom-shhob-obgovoryty-borgy-arhiyepyskopa-tyhona-petranyuka/
https://mefodiy.org.ua/tyhon-petranyuk-zaprosyv-mytropolyta-epifaniya-na-miscze-svogo-zlochynu/
https://andriyivska-tserkva.kiev.ua/novyny/iz-sizo-v-lavru-taras-petranyuk-spivsluzhyv-na-stritennya-z-predstoyatelem-avtokefalnoyi-upcz-pczu-epifaniyem/
https://uapc.te.ua/mahrovyj-mazhor-pczu-tyhon-petranyuk/
https://nasha-versiya.com.ua/tihon-petranyuk-aferist-vid-boga-chastina-3/
https://patriarchia.org.ua/yepyskopat/tyhon-petranyuk/

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія