Діамантові сторінки історії Дальніх печер розкривають таємничі записи про життя преподобних Мартирія і Мойсея. Від благословення у 1638 році до чудотворних вчинків, які довели їх до небесної радості – відкрийте джерело духовних див і подвигів цих святих.

Від благословення до чудотворінь – життя святими в притворі підземної церкви

У поясненнях до карти Дальніх печер 1638 р. є запис: «Благословенні двоє в Дусі Святому, брати Мартирій і Мойсей, покладені в одному гробі святими своїми тілами». При цьому мощі обох подвижників вказані в притворі підземної Благовіщенської церкви.
У 1661 році «Мартирій» і «Мойсей» відзначені в тому ж притворі, але вже порізно.

У 1703 році другий з подвижників згаданий як «Мойсей Працелюбний», а на більш пізній карті, імовірно 1744 року, «преп. Мойсей чудотворець».

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Видане владикою Модестом старовинне монастирське рукописне сказання говорить: «Преподобний Мойсей чудотворець, бажаючи присвятити себе Богу і представити Йому чистими душу і тіло, всіляко намагався упокорити свою плоть постами, молитвами і стриманням, подвигами і залізним поясом, який зробив своїми руками і який носив з великим залізним хрестом прямо на тілі. За ці подвиги і труди він удостоївся від Господа дару чудотворіння, і після смерті насолоджується в Небі невимовною радістю».

Молитва до святого Преподобного Мойсей чудотворця Печерського, в Дальніх печерах

“Божественний Покровителю святий Мойсей, Преподобний Печерський чудотворче! Щирий молитвенник народу українського та усієї землі! Ти, як вірний заступник, молися за нас до Господа, своїми благими ділами і чудесами нас приберігаючи від лиха.

О, милосердний святий Мойсею, як колись сильний залізний пояс обіймав твоє тіло, так і тепер молитва наша обіймає твою святу ікону, в молитві до тебе звертаючись. З великою вірою і покаянням до тебе звертаємось, просимо твого заступництва перед Пресвятим Господом.

Святий Мойсею, ти, хто посіяв благодать і світло Христової Церкви, прийми наші скромні молитви і прохання. Пролий на нас твою благодать, щоб ми могли жити вірно і служити Господу, як ти своїм життям приносив Йому чистоту душі і тіла.

Захищай нас своїм чудотворним заступництвом від усяких лихих сил і спокус. Принеси наші молитви перед Божественним Престолом, щоб Господь прощав наші провини і дарував нам вічне спасіння.

О, святий Мойсею, твоя доброта і милосердя не мають меж! Звертаючись до тебе, ми молимось про мудрість, силу, і твою благодать для впорядкування наших душевних справ, родинних відносин, і для нашої майбутньої долі.

Святий Преподобний Мойсею, наш покровитель, звідки б ми не були і що б не робили, ти завжди приходиш на нашу допомогу. Просимо, прийми наші молитви та моління, і попроси Господа про наше прощення і благословення. Амінь.”

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія