Дізнайтеся більше про святителя Йосифа Солунського та інших святих, чиї історії та внески в духовне життя вшановуються сьогодні в Православній Церкві. Здивуйтеся витримці віри та подвигам, які залишили невимірний вплив на віруючих.

26 січня відзначається пам’ять видатних святеників, мучеників та блаженних, які залишили свій слід у розвитку православної традиції

Сьогодні, за новоюліанським календарем, Православна Церква вшановує:

  • Прпп. Ксенофонта, дружини його Марії та синів Аркадія та Іоана (V – VІ).
  • Мчч. Ананії, пресвітера, Петра, сторожа в’язниці, з ними сімох воїнів (295).
  • Прп. Симеона Ветхого (бл. 390).
  • Перенесення мощей прп. Федора, ігумена Студійського (845).
  • Свт. Йосифа, архієп. Солунського (830).
  • Блгв. Давида ІІІ Відновителя, царя Іверії та Абхазії (1125, Груз.).

Кожен із цих святих має свою унікальну історію та внесок у розвиток духовного життя.

Святителя Йосифа Солунського, зокрема, пам’ятають як видатного архієпископа, що витримав випробування віри та залишив значущий слід у духовному житті.

Сьогодні, 26 січня день пам’яті – святителя Йосифа Солунського. Святитель Йосиф був братом преподобного Феодора Студіта. Ще в юності вони разом прийшли до монастиря в Сакудіоні, де стали учнями свого рідного дядька преподобного Платона. Йосиф проявиявив себе як справжній подвижник, за що його обрали архієпископом у місті Солуні.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Тоді імператором був Костянтин, який силоміць постриг свою дружину в чернецтво і замість неї взяв собі іншу дружину, родичку по батькові. Йосиф і Феодор викрили правителя, за що той наказав мучити їх, а потім вислав Йосифа на пустельний безплідний острів. Там святителя було ув’язнено.

Коли престол зайняв імператора Михайла, святителя Йосифа було відпущено на волю. Проте переслідування знову почалися за Лева V. Цей імператор був іконоборцем і наказав підписати єретичне сповідання віри, але святитель був твердий у сповіданні істинного Православ’я, за що його катували та тримали у в’язниці.

Архієпископа Йосифа звільнили за правління Михайла Косномовного. Останнім притулком його стала Студійська обитель. Там він з миром помер 830 року.

До наших днів збереглися написані святителем Йосипом проповіді, духовні піснеспіви до Богоматері, Предтечі, ангелів, апостолів і святителя Миколая, стихири Пісної тріоді.

Молитва до Святителя Йосифа в часи війни за Україну:

Великий Святителю Йосифе Солунський, воїну віри та наш захиснику у часи війни, ми звертаємося до тебе серцями, сповненими тривоги та потреби в твоєму благословенному заступництві.

Дивний архієпископе, що пройшов через вогні спокус і випробувань, допоможи нам у цей трагічний час війни. Захисти своїми молитвами тих, хто стоїть на обороні своєї землі та бореться за справедливий мир. Нехай воля Божа буде світлом для наших воїнів і взірцем для всіх нас.

Нехай твоє благословення наповнить серця тих, хто служить в армії, і тих, хто чекає на повернення своїх рідних додому. Подай нам силу та терпіння, щоб пройти цей шлях війни з великою вірою в Божу справедливість і глибоким смиренням.

О святителю Йосифе, врятуй нас у наших потребах, оберігай від зла та направляй на шляхи віри, надії та любові. Нехай твоя молитва буде нашим покровителем у часи війни, і нехай твої благословення з’єднують наші серця у молитві за мир та безпеку України. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія