Дізнайтеся про непорочне життя і великі духовні труди святителя Ігнатія, архімандрита Києво-Печерського монастиря, який віддавав перевагу молитві, покорі та смиренню, зціляючи хворих своєю благословенною присутністю.

Життя і діяння архімандрита, який завоював серця вірних своєю любов’ю та цілющою молитвою

На 20 грудня припадає передсвято Різдва Христового та пам’ять святителя Ігнатія Богоносця (107 р.), преподобного Ігнатія, архімандрита києво-Печерського монастиря в Дальніх печерах (1435 р.), святого Філогонія, єпископа Антиохійського (323 р.), і святого Даниїла, архієпископа Сербського (1338 р.). Цього дня також вшановують ікону Божої Матері, відому як “Спасителька потопаючих”, святого, чиє образення вражає своєю величчю і милосердям.

Преподобний Ігнатій від молодих літ віддавав перевагу чистоті й непорочності. Приєднавшись до Печерського монастиря, він своїм святим життям, покорою і безмежною любов’ю до ближнього завоював серця братії. Обрання його наставником та пастирем монастиря свідчить про високу духовну авторитетність.

Отримавши високий сан, святий Ігнатій не втомлювався в чернечих трудах. Навпаки, він старанно прагнув більшої молитви, покори та смирення. Його щира молитва та богослужіння чудотворно впливали на інших, і він сам теж виявляв дар цілющої молитви. Святий зціляв хворих, а його чудеса тішили серця вірних.

Доживши до старості, святий Ігнатій поклав свою голову в спокій у 1435 році. Його нетлінні мощі вбрані у Дальні печери, а акафіст, присвячений йому, звучить словами, які високо вшановують його як “князя пресвітлого печерного міста” та “пастиря преподобного, боговибраного стада”.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Тропар преподобного Ігнатія, архімандрита Києво-Печерського, глас 4

Заради чистого і непорочного твого життя, / Богоносець отче Ігнатій, / що прийняв від Господа чудотворний дар зцілювати хворих, / зціли, молимо тебе, і немочі наші, / благаючи про нас Єдиного Чоловіколюбця.

Кондак преподобного Ігнатія, архімандрита Києво-Печерського, глас 1

Проходячи, блаженний, чеснотами від сили в силу, / і всіх, хто з тобою жив, чеснотами перевершуючи, / всім служив ти, Ігнатій, і догоджав, / тим обраний був ти всіма, в домі Божої Матері живучими, в старійшину і предводителя, / в цьому стані старанно Господу догоджав і стадо Його добре пас, /тепер молися за нас, дітей твоїх.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія