31 жовтня – день, коли Церква вшановує пам’ять святих Спиридона і Никифора Києво-Печерських, двох великих духовних постатей, які присвятили своє життя молитві та послузі. Стаття розповідає про їхнє життя, покликання та дива, які супроводжували цих святих.

Життя та духовне спадщина преподобних Спиридона і Никодима

31 жовтня Церква вшановує пам’ять святих Спиридона і Никифора Києво-Печерських.

Преподобні Спиридон і Никодим 30 років виконували свій послух – пекли просфори. Преподобний Спиридон прийшов в монастир при ігумені Пимені (1132-1141) вже немолодою людиною. Подвижник супроводжував свою працю безперестанною молитвою і співом псалмів. Ще за життя преподобний Спиридон звершував чудеса. Відомий випадок, коли він загасив мантією пожежу в пекарні: вогонь згас, а мантія залишилася цілою.

Святий Никодим трудився разом з преподобним Спиридоном і вів таке ж суворе життя. Мощі їх знаходяться в Антонієвих печерах. У преподобного Спиридона пальці правої руки складені троєперстно.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Молитва до святих Спиридона просфорника Києво-Печерського:

Святий отче Спиридоне! Зійди до нас милосердно та піднеси наші молитви до висоти небес. Ти на небі, ми на землі, віддалені від тебе не лише простором, а й гріхами та беззаконнями. Проте ми звертаємось до тебе, відмовляючись від своїх гріхів, і благаємо тебе: настав нас на істиному шляху віри православної та врозуми, як жити праведно. Твоє святе життя віддзеркалює всі чесноти людини. Не залиш нас, слуг Божих, які звертаються до Господа через твоє святе посередництво.

Молися за нас перед Всемогутнім Богом, щоб ми отримали мир для України та Церкви Православної, відновили єдність віри та поєдналися в єдину христову сім’ю, позбулися розколів і розбратів, стали впертими в добрих справах, просимо – зціли хворих та поранених, спокій даруй у смутку перебуваючим, захисти ображених і допоможи бідним та біженцям, що з примусу, а не за власним бажанням залишили власний дім. Не відкидай від нас, які приходять до тебе з вірою надію. Всі православні християни, обдаровані твоїми чудесами та милостями, визнають тебе своїм покровителем і заступником.

Покажи нам твоє дивне милосердя, так само як і твоїх співбратів у вірі, і не відкидай нас, як нащадків твого духовного роду, які звертаються до тебе по допомогу. Перед образом твоїм святим, ми припадаємо та благаємо: прийми наші молитви та піднеси їх на жертовник Божої милості, щоб ми могли здобути благодать і своєчасну допомогу в наших потребах. Зміцни нашу слабкість і закріпи нас в вірі, щоб ми повсякчас сподівались на отримання всіх благ через милосердя Всевишнього, через твої молитви.

О, великий слуго Божий! Для всіх нас, хто з вірою звертається до тебе, будь предстоятелем перед Богом і керуй усіма нашими діями в мирі та покаянні, щоб ми завершили наше земне життя і перейшли з надією до щасливих недр Авраама, де ти, радуючись в подвигах та зусиллях, нині співславиш Бога разом з усіма святими, якого ми прославляємо в Трійці, Отця, Сина та Святого Духа, нині, завжди та на віки віків. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія