Стаття розкриває історію та життєвий шлях Святого Пантелеймона, видатного лікаря-чудотворця і блудного монаха, який став покровителем хворих. Описуються відомі чудеса зцілення, пов’язані з його ім’ям, а також роль святого у християнській традиції.

Познайомтесь з життєвим шляхом великомученика Пантелеймона, його чудами зцілення та ролью покровителя хворих

Святий Пантелеймон, також відомий як Святий Пантелеймон Великомученик, є одним із найвідоміших святих християнської церкви. Він вважається покровителем лікарів, хворих та всіх, хто шукає захисту від фізичних хвороб.

Життя святого Пантелеймона:
Пантелеймон народився в місті Нікомідія (нині Нікменді, Туреччина) близько 275 року н.е. У своїй молодості він займався медициною, і відомо, що він був дуже талановитим та успішним лікарем. Однак, Пантелеймон також був християнином, що зазнавав переслідувань у часи імператора Максиміана.

Щоб уникнути арешту і смерті, святий Пантелеймон вирішив залишити свою батьківщину та стати блудним монахом. Він вступив до монастиря та посвятив своє життя служінню Богу. Пізніше, він став відомим як лікар-чудотворець, оскільки, за легендами, здійснював чудеса зцілення.

Чуда зцілення та покровительство:
Один із найвідоміших чудес зцілення, пов’язаних із святим Пантелеймоном, стосується одного із його пацієнтів. Легенда розповідає про хворого, який мав некротичну язву на руці. Ця хвороба не піддавалася лікуванню, і вже було прийнято рішення ампутувати руку хворому. Проте, святий Пантелеймон з’явився у сні хворому та намалював хрест на його руці, після чого язва зцілилася.

Згідно з християнською традицією, святий Пантелеймон захищає та молиться за хворих, особливо тих, хто страждає від фізичних недуг. Чимало людей прийшли до нього з молитвами за зцілення та отримали покровительство від святого.

День пам’яті святого Пантелеймона відзначається 27 липня (за григоріанським календарем). У цей день віряни звертаються до святого з молитвами про зцілення та покровительство для себе та своїх близьких.

“О, преславний цiлителю, великомучениче Пантелеймоне! Поглянь милостивим оком твоїм на людей, що перед твоєю чесною iконою до Господа моляться щиро i просять вiд тебе помочi й заступництва. Донеси до Господа Бога нашого щиросерднi наші прохання й благання i допоможи вимолити грiхiв наших прощення й помилування.

Ми бо – через беззаконня, переступи й провини нашi – не маємо належної відваги очей пiдвести на висоту небесну, анi пiднести голос молiння до неприступної слави Божої.

Ти ж прийняв вiд Христа Спаса благодать недуги вiдганяти, немочi зцiлювати.

Тож просимо тебе: не вiдкинь нас, недосконалих і грішних, що приходимо до тебе i благаємо: будь нам Господньою утiхою в печалях, цією Небесною силою і благодаттю зцiли прелютi недуги нашi, разом з нами вимоли в Бога всiм нам усе те, що для Його помилування, очищення й спасiння потрiбне; щоб, молитвами нашими й твоїми Божу благодать i милiсть отримавши, прославляли ми всякого добра Скарбницю й дарiв Подателя Бога, у Тройцi Пресвятiй Єдиного, Отця, i Сина, i Святого Духа, нинi, i повсякчас, i на вiки вiкiв. Амiнь.”

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія