Стаття розкриває роль святого князя Володимира як провідника та наставника в християнському житті. Володимир обраний Господом для просвітлення народу Київської Русі вірою в Ісуса Христа. Стаття підкреслює його перетворення від грішника до святого через Божу благодать, і закликає наслідувати його приклад у духовному зростанні та подоланні житейських викликів.

Життя та спадщина великого просвітителя Русі-України

Православна Церква навчає нас, що земне життя дається нам на те, щоб ми перемагаючи різні перешкоди i спокуси, без нарікань, дорогою віри, любові й миру прийшли до вічності і здобули нетлінний скарб спасіння. На цій дорозі всі ми потребуємо доброго провідника, з яким ми певно й безпечно могли б завершити нашу земну подорож і досягнути спасіння.

Цим провідником і наставником життя для нас є Сам Господь наш Ісус Христос, як Він запевняє нас у цьому словами святого Євангелія: “Я є дорога і правда і життя; ніхто не приходить до Отця, як тільки через Мене” (Iн. 14,6).

На початку християнства для навернення язичників до святої віри Господь обрав апостола Павла, а згодом для торжества віри в Римській імперії -рівноапостольного Костянтина Великого, наприкінці Х ст. по Різдві Христовому Господь обрав Володимира, щоб просвітити народ Київської Русі в християнській вірі.

Не випадково пізніше в одному із своїх послань апостол Павло написав такі слова Христа Спасителя: “Сила Моя в немочі виявляється”.

До прийняття християнства і Савл, і Володимир були грішниками. Савл був серед убивць християн, а Володимир – великим сластолюбцем. Благодать Божа переродила їх: вона чорне зробила білим як сніг, а грішне – святим.

Тому ми шануємо нашого просвітителя – святого князя Володимира. Він не тільки спас свою душу, але і народ свій привів до Христа. Апостол Павло бачив Христа, коли Він явився йому на дорозі до Дамаска, а князь Володимир не бачив нашого Спасителя, тому Господь залучив його до блаженних. Адже Він сказав: “Блаженні ті, що не бачили Мене і увірували”.

Стараймося наслідувати нашого просвітителя у своєму житті та вчинках. Пізнаваймо нашу християнську віру, зростаймо в ній, долаймо все гріховне і житейське, а будуймо своє життя згідно з Христовим Євангелієм. Це вимагатиме від нас зусиль, але маємо у цьому гідного помічника і заступника перед Божим престолом – святого князя Володимира. Молімо всеблагого Бога, аби Він молитвами цього нашого просвітителя допомагав нам на цьому шляху духовного вдосконалення та посилав свою благодатну допомогу.

Святий рівноапостольний великий княже Володимире, хрестителю Руси-України, моли Бога за нас грішних!

Джерело: Офіційна сторінка ФБ Архієпископа Агапіта (Гуменюка)