У цей день ми вшановуємо святого апостола Матфія, який народився в Вифлеємі та став одним із перших учнів Ісуса Христа. Його життя було присвячене вірному служінню Богу, місіонерській діяльності та поширенню євангельської правди, чим він відзначився перед своєю мученицькою смертю.

Вшанування пам’яті вірного апостола в день його пам’яті

22 серпня Церква вшановує пам’ять святого апостола Матфія.

Святий апостол Матфій народився у Вифлеємі, походив з коліна Юди. З раннього дитинства він вивчав Закон Божий по Священним Книгам під керівництвом святого Симеона Богоприїмця. Коли Господь Ісус Христос явив Себе світові, святий Матфій увірував в Нього як в Месію, невідступно слідував за Ним і був обраний до числа 70 учнів.

Після Вознесіння Спасителя апостол Матфій був обраний за жеребом в число 12 апостолів замість Юди Іскаріотського (Дії. 1, 15-26). Після Зішестя Святого Духа, апостол Матфій проповідував Євангеліє в Єрусалимі та в Юдеї разом з іншими апостолами (Дії. 6, 2; 8, 14). З Єрусалиму з апостолами Петром і Андрієм пішов в Антіохію Сирійську, був в Каппадокійських містах Тіані і в Синопі. Тут апостола Матвія було посаджено до в’язниці, з якої він був чудом звільнений апостолом Андрієм Первозванним.

За церковним переданням, він був з проповіддю в Ефіопії Понтійській (нинішня Західна Грузія), Македонії, багаторазово наражаючись на смертельну небезпеку, але Господь зберігав його живим для подальшої проповіді Євангелія.

Одного разу язичники змусили апостола випити отруєне пиття. Апостол випив його і не тільки сам залишився неушкодженим, але зцілив інших в’язнів. Коли святий Матфій вийшов із в’язниці, язичники марно шукали його, так як він став для них невидимим. Іншим разом, коли безбожники в люті кинулися, щоб убити апостола, земля розкрилася і поглинула їх. Апостол Матфій повернувся в Юдею і не переставав просвіщати своїх співвітчизників світлом вчення Христового.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Він творив великі чудеса Ім’ям Господа Ісуса і навернув багатьох до віри в Христа. Іудейський первосвященик Анан, який дав раніше веління скинути з висоти храму апостола Якова, брата Господнього, ненавидів Христа, наказав взяти апостола Матвія і представити на суд синедріону в Єрусалимі. Безбожний Анан виголосив промову, в якій зневажив Господа.

У відповідь апостол Матфій показав на пророцтвах Старого Завіту, що Ісус Христос – істинний Бог, Месія, обіцяний Богом Ізраїлю, Син Божий, Єдиносущний і співвічний Богу Отцю. Після цих слів апостол Матфій був засуджений синедріоном на смерть і побитий камінням. Коли святий Матфій був уже мертвий, юдеї, приховуючи злочин, відсікли йому голову як противникові кесаря. (За деякими джерелами, апостола Матфія розіп’яли на хресті. Деякі вказують, що він помер в Колхіді). Смерть за Христа і вінець мученика апостол Матвій сприйняв близько 63 року.

Молитва перед іконою апостола Матвія
«Преславний апостол Матвій, Господу життя присвятив! Почуй молитви мої, допоможи мені впоратися з бідами і труднощами. Визволи мене від бідності і беззаконня. Нехай кривдники мої будуть покарані, а справедливість восторжествує. Вірю я в силу Твою і в силу Господа Бога Всевишнього. Будь поруч зі мною в момент відповідальний, направ мене на шлях вірний. Амінь».

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія