Український Свято-Богоявленський монастир, що належить до Тернопільської єпархії Української Православної Церкви (УПЦ), опинився в центрі конфлікту стосовно права власності. Державні органи вирішили оточити монастир з метою його закриття та виселення монахинь. Ситуація залишається напруженою, і це стало предметом уваги громадськості та державних органів.

Державні органи оточили монастир для закриття та виселення монахинь у зв’язку з суперечками щодо власності та законності перебування

Свято-Богоявленський жіночий монастир Тернопільської єпархії Української Православної Церкви (УПЦ) протягом останніх 32 років користувався комплексом споруд Богоявленського монастиря. З боку монастиря були здійснені спроби продовжити користування цим державним майном на законних підставах, включаючи право безоплатного користування чи право оренди. Однак державні органи, зважаючи на приналежність цієї релігійної структури до канонічного підпорядкування Московському Патріархату, відмовилися враховувати бажання представників УПЦ.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

На сьогоднішній день, 4 вересня 2023 року, зранку правоохоронні органи оточили монастир з метою подальшого закриття та виселення монахинь. Для доступу до святині вимагається пред’явлення паспорта. Поліція дотримується закону та професійно виконує свої обов’язки, і наразі ми очікуємо на подальший розвиток подій.

Ситуація щодо монастиря залишається напруженою, і ця подія стала об’єктом уваги громадськості та державних органів. Важливо слідкувати за розвитком подій та вивчати всі обставини, пов’язані з цією ситуацією.