11 лютого відзначаємо 36-у неділю після П’ятдесятниці та шануємо святого Священомученика Власія, який став символом віри та благочестя. Віддаймо шану цьому великому святому, чиє життя було сповнене чудес та відданості Богу.

Пам’ять про подвиг і чудеса святого Власія, єпископа Севастійського, вражає серця та надихає до віри!

11 лютого – 36-а неділя після П’ятдесятниці та вшанування святого Сщмч. Власія, єп. Севастійського (бл. 316), блгв. кн. Всеволода, у хрещенні Гавриїла, Псковського (1138), та Прав. Феодори, цариці Грецької, що відновила вшанування святих ікон (бл. 867).

Священномученик Власій, єпископ Севастійський, відомий своїм праведним, благочестивим життям. Він був одностайно обраний жителями і висвячений на єпископа міста Севастії. Було це в час царювання римських імператорів Діоклетіана (284-305) і Лікінія (307-324) – жорстоких гонителів християн. Святому Власію доводилося зміцнювати свою паству, відвідувати ув’язнених, підтримувати мучеників.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Багато християн ховалися від переслідувачів в пустельних і відокремлених місцях. Власію також довелося піти на гору Аргеос, де він трудився в печері. До нього приходили дикі звірі і лагідно чекали, поки святий закінчить молитву і благословить їх; хворих тварин святитель зціляв, покладаючи на них руки. Притулок святого було відкрито слугами правителя Агріколая, які прибули для вилову тварин, щоб терзати мучеників-християн. Слуги донесли панові, що на горі ховаються християни, і він повелів схопити їх. Однак послані знайшли лише Севастійського єпископа. Прославляючи Бога, який закликав його на подвиг, святий Власій пішов за воїнами.

По дорозі святий зціляв хворих і здійснював чудеса. Так, бідна вдова поскаржилася йому на свою біду: вовк поцупив єдине її надбання – порося. Єпископ посміхнувся і сказав їй: “Не плач, твоє порося буде тобі повернуто …” І, дійсно, на превеликий подив, вовк прибіг назад і приніс здобич неушкодженою.

Агріколай, зустрівши єпископа улесливими словами, назвав його другом богів. Святий відповів на привітання, але язичницьких богів назвав бісами. Тоді його піддали жорстокому побиттю і відвели в темницю. На другий день святого знову піддали мукам. Коли ж його вели назад до в’язниці, сім жінок йшли ззаду і збирали краплі крові. Їх схопили і намагалися змусити поклонитися ідолам. Жінки удавано погодилися на це, сказавши, що здійснять перед цим очищення – в водах озера. Вони взяли ідолів і втопили їх у найглибшому місці, після чого християнок стали жорстоко катувати.

Святі стійко переносили муки, укріплюючись благодаттю Божою, тіла їх перетворилися, стали білими, як сніг, і замість крові з ран текло молоко.
Святий Власій знову був приведений до Агріколая і знову непохитно сповідав віру в Христа. Правитель наказав кинути мученика в озеро. Святий, підійшовши до води, осінив її хресним знаменням і пішов, як по суші. Звернувшись до язичників, які стояли на березі, святитель запропонував їм йти до нього, закликавши на допомогу своїх богів. На це наважилися 68 язичників, і всі, увійшовши в воду, негайно потонули. Святий же, підкоряючись велінням Ангела, який з’явився йому, повернувся на берег. Агріколай був в люті від того, що втратив кращих слуг, і наказав обезголовити святого Власія. Перед смертю священномученик молився про весь світ, особливо ж про тих, хто буде шанувати його пам’ять. Це сталося близько 316 року.

Молитва святому Власію Севастійському за воїнів-захисників у часі боротьби за свободу та цілісність України:

О могутній святий Власію Севастійський, захиснику перед небезпеками у час війни! Зпоглянь милостиво на наших мужніх захисників, українських воїнів, що несуть тягар боротьби за рідну землю. Спрямуй свою благодатну молитву до Небесного Престолу, вимоли у Господа силу і захист для них.

Святий Власію, як свідок страждань і вірний заступник, умилостивися перед Господом за наш народ. Нехай твоє благословення огортає кожного воїна, захищаючого свою рідну землю, свій народ, свою родину, державу Україну. Щедро даруй їм духовну і тілесну силу, мужність та віру в перемогу правди.

Молимось тобі, святий Власію, в дні темряви та небезпеки. Нехай твої молитви линуть як аромат ладану, зміцнюючи нас вірою та надією у найскорішу і справедливу перемогу над ворогом. Святий Священомученику Власію Севастійський, моли Бога за нас! Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія