Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зустрівся з керівництвом і викладачами Українського державного університету Михайла Драгоманова, під час якої він нагородив видатних освітян нагородами УПЦ Київського Патріархату. Патріарх висловив подяку за їхній внесок у розвиток української духовності та освіти та наголосив на важливості об’єднання для перемоги України в нинішній важкий час.

Патріарх Філарет нагородив видатних освітян нагородами УПЦ Київського Патріархату за їх внесок у розвиток української духовності та освіти

2 червня 2023 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції зустрівся з керівництвом і викладачами Українського державного університету Михайла Драгоманова.

Під час зустрічі Патріарх Філарет за вагомий особистий внесок у розвиток української духовності та освіти відзначив нагородами Української Православної Церкви Київського Патріархату: проректора УДУ імені Михайла Драгоманова, професора Ігоря Вєтрова; проректора, професора Ігоря Гамулу; почесного професора Морітца Гунцінгера; помічника ректора Євгена Біденка; керівника юридичного відділу Володимира Кучера; юристконсультанта Дмитра Порощука; директора спорткомплексу Максима Овсієнка; помічника проректора Віталія Саханчука; начальницю планово-економічного відділу Наталію Євдокимову; керівника центру культури і мистецтва Ірину Савченко та начальницю юридичного департаменту Наталю Сімакову.

«Київський Патріархат і Університет мають давню історію співпраці на ниві утвердження духовності та високих освітянських традицій українського народу. Господь готує кожній людині за її добрі справи блаженне життя на небі, а ці нагороди, якими відзначає вас Церква є символами цього. Треба в першу чергу радіти небесним відзнакам, а цими відзнаками Церква засвідчує ваші добрі справи на землі, ваше достойне служіння Україні. Ви багато робите для того, щоб Україна утвердилася, як вільна, провідна європейська країна. Нині складно, йде війна, гинуть люди, наші воїни героїчно віддають своє життя за нашу свободу, але ніхто не повинен мати сумнів, що ми переможемо. Це неодмінно станеться і в недалекому майбутньому. Люди не можуть знати, як саме це відбудеться, але Господь знає і допоможе, адже правда за нами. Ми на своїй землі та захищаємо її від російського віроломного агресора», – сказав Святійший Патріарх Філарет.

«Хочу подякувати Вам, Ваша Святосте, що Ви знайшли час для зустрічі з представниками нашого драгоманівського педагогічного колективу у цей важкий і відповідальний час, коли Ви маєте надзвичайно важливу місію – піднімати дух українського народу. Усі тут присутні з першого дня широкомасштабної війни не виїздили з Києва, були на своїх місцях, займалися волонтерством, розбудовували територіальну оборону. Ми вірили і віримо, що перемога обов’язково буде. Ви також були в столиці. Те, що наш духовний пастир був із українським народом у серці нашої країни, в найскладніші моменти, ще більше надихало. Всяке могло бути, але, як Ви кажете, перемога буде за нами. Більше тридцяти років співпраці університету та УПЦ Київського Патріархату ми робили та робитимемо все, щоб була помісна незалежна Українська Православна Церква, а наша держава була незалежною та єдиною. Ми знаємо скільки Ви особисто віддали сил і наснаги, щоб ми мали духовну та державну незалежність. Ви для нас величезний приклад. Я навіть не можу уявити, якою була б Україна, якщо б не було у нас такого пастиря, як Ви. Впевнений, що ми ще багато зробимо для нашої держави та всього світу, адже всі спостерігають за українцями і вчаться, як треба любити свою вітчизну та боронити її. Переконаний, що скоро прийде той час, коли Ви відправите у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва подячний молебень з нагоди Перемоги України», – від усіх нагороджених сказав професор Ігор Вєтров, дякуючи за відзнаки.

У свою чергу, на знак поваги, представники Університету імені Драгоманова подарували Святійшому владиці букет квітів і вишиту картину «Христос – добрий Пастир».

На кінець зустрічі Патріарх благословив гостей і вручив їм видання Київської патріархії.