28 квітня – день пам’яті святих мучениць Василіси та Анастасії, які присвятили своє життя Господньому служінню та допомагали переслідуваним християнам. Піддані неймовірним тортурам, вони залишилися міцними та не зраджували своїй вірі в Христа. Їхні вчинки та жертви запам’ятані в історії християнства та є прикладом мужності та безкорисливої любові до Бога та людей.

Історія життя та мучеництва святих Василіси та Анастасії

28 квітня щороку православні та католицькі християни вшановують пам’ять святих мучениць Василіси та Анастасії. Ці дві жінки жили в Римі та були навернені до Христа святими апостолами Петром та Павлом. Вони присвятили своє життя Господньому служінню та допомагали переслідуваним християнам.

Коли імператор Нерон видастав на християн переслідування та смертні кари, святі Василіса та Анастасія без страху та небезпеки підбирали тіла мучеників та поховували їх чесно. Коли Нерон дізнався про їх дії, він наказав їх ув’язнити.

Під час в’язниці святі мучениці були жорстоко піддані тортурам: їх били батогом, стругали залізними гачками, опалювали вогнем. Але святі Василіса та Анастасія не зраджували своїй вірі в Христа та залишалися міцними. Врешті-решт, за наказом Нерона, вони були усічені мечем у благочестивій смерті.

Святі Василіса та Анастасія є прикладом мужності та безкорисливої любові до Господа та людей. Їхні вчинки та жертви запам’ятані в історії християнства та є невичерпним джерелом натхнення для всіх, хто прагне служити Богу та бути корисними людям. Святі Василіса та Анастасія, моліться за нас!

Молитва до святих мучениць Василіси та Анастасії

О, святі мучениці Василісо та Анастасіє, благословіть нас, ваших дітей, які звертаються до вас з молитвою. Допоможіть нам у наших потребах та обставинах і просимо вас, пролийте на нас свою благодать і захистіть нас від усякої небезпеки. Ми благаємо вас, щоб ви просили Господа, щоб і ми могли мати силу вірити, любити та служити Йому, як ви це зробили своїм життям та жертвою. Нехай наші дії будуть схожі на ваші та віддані Божому служінню. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія