Свята Мучениця Софія і дочки Віра, Надія і Любов

30 вересня християни молитовно вшановують пам’ять святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

За часів правління імператора Адріана в Римі жила благочестива християнка Софія. Вдова мала трьох доньок, яких назвала відповідно до головних християнських чеснот: Віра, Надія та Любов. Софія любила та виховувала дівчаток в любові до Єдиного Господа.

Про святість цієї сім’ї дізнався імператор, який був ревним гонителем християн. Він наказав привести Софію з доньками до нього на суд. Віра, Надія, Любов та їх матір Софія спокійно чекали вироку від імператора, адже знали чому їх забрали з рідного дому.

Ніхто не міг переконати їх відректися від християнської віри, навіть погрози катів не діяли на благочестиву сім’ю. Розлютившись, імператор наказав жорстоко мучати доньок Софії, а саму матір змусили дивитись як помирають її діти.

Імператор Адріан дозволив Софії взяти понівечені тіла дочок, вона поклала останки в ковчег і відвезла з почестями за місто для поховання. Три дні Софія не відходячи сиділа біля могили дочок і, нарешті, віддала там свою душу Господу. Християни поховали її тіло на тому ж місці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *