Віри, Надії, Любові та їх матері Софії – це один з головних церковних свят, який щорічно відзначається 30 вересня, за Юліанським календарем. 

Історія свята розповідає про жінку Софії і трьох її дочок: Віри, Надії, Любові. Вони жили у 2 столітті в Римі, де в той час практично всі були язичниками. Але не ці святі. Віра, Надія, Любов та їх мати Софія були дуже вірними християнками, адже мати виховувала дочок по всім потрібним звичаям.

І в 137 році в Римі почалося дуже жорстоке переслідування християн. І матір з доньками ув’язнили. Через деякий час їх відправили на суд, де їх долю мав вирішити король Адріан. Він особисто спробував переконати Віру, Надію, Любов і матір Софію відректися від віри. Але йому не вдалося. Це не на жарт розлютило імператора, і тоді він вирішив використовувати інші методи.

Віру, Надію, Любов і матір Софію почали катувати, щоб ті зреклися своєї віри. Але і це не дало ніякого результату. Дівчат змучили до смерті на очах матері і після поховали. Софія не відходила від могил цілих три дні, і померла сама. За це, християнська церква зарахувала їх до лику святих.