Вже шість єпархій «УПЦ МП» відмовились поминати патріарха Кіріла – про це йдеться у відеозверненні до предстоятелів до УПЦ та РПЦ

Єпархії «УПЦ МП» (РПЦ в Україні) на Сумщині, Закарпатті, Житомирщині, Львівщини, Івано-Франківщини та Рівненщині офіційно відмовлися поминати Московського патріарха Кіріла (Гундяєва) як свого предстоятеля. Священнослужителі Української православної церкви МП звернулися до предстоятеля УПЦ Онуфрія з вимогою зібрати Помісний собор та виходу з московського патріархату. Про це вони заявили у своєму зверненні.

Крім того, автори звернення вирішили припинити згадувати ім’я предстоятеля РПЦ Кіріла під час богослужінь. «Ми вважали вас батьком, деякі навіть господином і отцем. Але ви виявилися гірше за вітчима. Бог вам суддя», – заявив один зі священнослужителів.

Автори звернення також наголосили, що російські окупанти обстрілюють мирні міста, вбиваючи їхніх жителів.

У понеділок, 1 березня, про припинення поминання Моспатріарха Кіріла заявив правлячий архієрей єпархії РПЦвУ на Закарпатті митрополит у Мукачевому і Ужгороді Феодор (Мамасуєв).

Того ж дня на сайті єпархії «УПЦ МП» в Рівненській області оприлюднили звернення, в якому благочинні, духовенство та ченці заявили про припинення поминання ім’я патріарха Кіріла на богослужіннях.

«У той час, коли ввірена нам паства потерпає від обстрілів, Патріарх Кирил, називаючи себе Патріархом не тільки Росії, а й України, не засудив війну, не визнав її винуватця, не заступився за наш багатостраждальний український народ», – говориться в зверненні.

«Ми молимось за перемогу України над агресором», – наголошують автори звернення.

На сайті єпархії «УПЦ МП» на Житомирщині, як повідомляє «Ахілла», опублікована заява правлячого архієрея, митрополита Никодима (Горенка), в якій, зокрема, йдеться: «Значна кількість парафій по всій Україні довго не згадувала ім’я патріарха Кирила за богослужінням. Сьогодні вважаємо за необхідне підтримати такі дії, адже Українська Церква більше не може мати нічого спільного з країною-окупантом».

27 лютого джерела «Духовного фронту України» повідомляли, що низка священиків, прямо зараз виходять з «УПЦ МП» зі словами, що віднині РПЦ для них тепер – труп. Вони не хочуть мати нічого спільного із російським світом і слугувати приводом для «визволення».

Раніше очільник «УПЦ МП» Онуфрій закликав президента РФ Путіна припинити війну і вести молитву за Україну і ЗСУ.

Митрополит Львівський та Галицький Філарет (УПЦ МП) видав розпорядження, згідно з яким має бути припинено традиційне поминання патріарха московського на всіх богослужіннях у всіх храмах єпархії. Митрополит засудив російську агресію проти України.

«Припинити молитовне поминання Патріарха Московського за богослужіннями у храмах і монастирях Львівської єпархії Української Православної Церкви. За богослужінням в храмах Львівської єпархії молитовні прохання на єктеніях завершувати за формулою: «о Богохранимій багатостраждальній державі нашій Україні», – йдеться у розпорядженні.

Аналогічне рішення прийнято і керівництвом Івано-Франківської єпархії УПЦ МП.

«Не отримавши від патріарха Кирила ніякого осудження цієї кровопролитної війни, яку розв’язала Росія проти наших співвітчизників, ми, духовенство Івано-Франківської єпархії УПЦ, зупиняємо поминання Патріарха Московського Кирила на усіх богослужіннях. У цьому рішенні вбачаємо підтримку вірян наших храмів, чимало з яких нині на передовій», – йдеться у їхньому зверненні до предстоятеля Української православної церкви Онуфрія.

Нагадаємо, глава УПЦ МП митрополит Онуфрій у зверненні 24 лютого засудив військові дії, які розпочала Росії проти України. Він закликав всіх до молитви за Україну, висловив підтримку українським військовим, а війну, розв’язану Росією, назвав «Каїновим гріхом».

Підготовлено за матеріалами українських ЗМІ