З глибоким сумом сповіщаємо, що 15 листопада 2022 року на 66-му році життя спочив у Господі протоієрей Михайло Ковта – настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Лошнів Теребовлянського благочиння.

Митрофорний протоієрей Михайло Ковта народився 25 листопада 1956 року в с. Остап’є Підволочиського району. Духовну освіту здобув в Одеській православній семінарії, яку закінчив 1988 року.

У 1986 році рукоположений у сан ієрея. Пастирське служіння починав на Луганщині, згодом опікувався православними парафіями на Закарпатті.

На Тернопільщині служив з 1990 року: спочатку у Стриганцях, Рекшині та Поточанах на Бережанщині, а далі – на Бучаччині та Теребовлянщині. 17 років отець Михайло був настоятелем парафії у Трибухівцях. З 2008 року ніс пастирське служіння у Лошневі.

Керуючий архієрей Тернопільської єпархії Православної Церкви України Високопреосвященнійший архієпископ Нестор, духовенство та миряни Тернопілля висловлюють найщиріші співчуття родині новопреставленого протоієрея Михайла.

Отець Михайло запам’ятається всім, як добрий, щирий та відданий Церкві служитель Вівтаря, який своєю ревною працею на винограднику Христовому подавав приклад простого та чесного життя пастиря та християнина.

Нехай Господь оселить його душу в місці, де всі святі та праведні спочивають. Ми всі будемо молитися за упокій його душі.

Панахида за новопреставленим о. Михайлом відбудеться у вівторок, 15 листопада, о 17.00 в храмі с. Лошнів.

Пресслужба Тернопільської єпархії ПЦУ