Чудо, яке ми згадуємо сьогодні, відбулося 17 століть тому, у Фригійському місті Колоси. Колись ця місцевість була частиною Візантійської імперії, нині це територія Туреччини. За давніх часів там було знайдене джерело, яке прославилося дивовижними зціленнями.

Одному язичнику, в якого єдина дочка була німою від народження, уві сні з’явився архістратиг Михаїл та сповістив, що вона отримає дар розмовляти, випивши води з цього чудотворного джерела. Так і сталося. Після цього вдячний за зцілення дочки чоловік увірував в Бога усім серцем, хрестився разом з родиною та побудував біля джерела храм на честь святого архангела Михаїла.

На 90-й рік від побудови цього храму прийшов до нього з Ієраполя десятирічний отрок на ім’я Архип. Він був ревним християнином і залишився служити там Богові, багато десятиліть піклуючись про спасіння людських душ. Архип навернув багатьох язичників до віри Христової. Це озлобило деяких поган, і вони задумали знищити храм разом зі священником. Для цього викопали рів, який мав з’єднати в одне русло дві гірські річки, і направили їх течію на храм. Архип не міг завадити цьому, а тікати з храму він не збирався, тож старанно й сердечно молився. І коли дві річки вже злилися в єдиний бурхливий потік та понеслись на Михайлівський храм, несподівано видимим чином явився його небесний покровитель святий архістратиг Божий Михаїл, ударив своїм списом в кам’яну гору і, зробивши в ній велику ущелину, скерував туди потік води. Храм залишився неушкодженим, вороги розбіглися, а те місце за звершене там чудо було назване Хони, тобто занурення, тому що там води занурилися в камінь (“хонас” – отвір, впадина, розколина). Нехай Господь за молитвами святого архістратига Божого Михаїла допомагає усім нам!