Люди, які працюють на Росію, обіймають головні посади в Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП). Про це в інтерв’ю засновнику інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону заявив ексглава військової розвідки України, колишній заступник голови СБУ Олександр Скіпальський.

“Коли йде колона хресного ходу, то це мені нагадує, що на чолі йде баран-провокатор, а за ним прямує натовп, який прямує на м’ясокомбінат. […] Безумовно, на головних посадах сидять люди, які працюють на Росію”, – сказав він.

Ексглава військової розвідки України наголосив, що для нього “це не новина”.

“Я добре знаю історичний досвід використання релігії Російською імперією, починаючи з Петра I. Ви знаєте, що там синод узагалі призначали тощо. Надалі [радянський диктатор] Йосип Віссаріонович [Сталін] із [наркомом внутрішніх справ СРСР] Лаврентієм Павловичем [Берією] створили ту церкву, яка до сьогодні ще тут у нас, в Україні, перешкоджає нам будувати незалежну державу”, – пояснив Скіпальський.

Він вважає, що в Україні з церквою “треба було предметно працювати”.

“А у нас навпаки. У 1992 році хто [на той момент митрополита Київського та всієї України] Філарета скомпрометував? Спільна операція української СБУ і російської ФСК (федеральна служба контррозвідки. – “ГОРДОН”). Хто не дозволив, отже, передати лаври в управління української церкви? Хто, зрештою, був диригентом Харківського собору [на якому Філарету висловили недовіру]? Що, просто так? Я знаю главу служби, який усіляко розмивав значення цього: що це неважливо, Харківський собор неважливий… Якщо неважливо, то навіщо ви його організовували? Знову ж таки, у тій взаємодії з Росією. Ось […] український народ розплачується своєю кров’ю за таку недалекоглядну політику”, – зазначив Скіпальський.