Продовжую з особливою увагою відстежувати діяльність так званої «УПЦ» (фактично – РПЦ в Україні) та боротися з цією злочинною організацією. Розслідування Михайла Ткача на УП наштовхнуло на думку перевірити факти наявності російського громадянства в окремих рпцшників. Виявилося, не дарма.

Президент України Володимир Зеленський позбавив українського громадянства митрополита Чернівецького та Буковинського Мелетія (Валентин Єгоренко). Про це повідомив народний депутат від партії “Голос” Ярослав Юрчишин посилаючись на відповідь СБУ на його депутатський запит.

“Отримав змістовну відповідь на моє депутатське звернення від Служба безпеки України щодо представників так званої “УПЦ МП”. Після розслідування Mykhailo Tkach з Українська правда вирішив офіційно пересвідчитися у наявності російського громадянства в митрополита Чернівецького та Буковинського Мелетія. В СБУ фактично цю інформацію підтвердили. Ба більше, згідно з указом Президента України “Про припинення громадянства України” від 28.12.2022, Мелетій (Валентин Єгоренка) позбавлений нашого громадянства. Словом, звільнення Буковини від впливу російської церкви йде повним ходом. СБУ – красунчики, зміни після призначення нового голови справді тішать.

Але на Єгоренку справа не зупинилися. Громадянство забрали ще щонайменше в трьох московських попів доволі високого рангу, а ще кількох торкнулися персональні санкції”, – повідомив Ярослав Юрчишин у своєму Telegram.

Відтак, зараз можна офіційно засвідчити, що знайшли російське громадянство і, відповідно, позбавили українського, таких московських попів:

❌ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій (Валентин Єгоренко);
❌ митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан (Анатолій Єлецьких);
❌ вікарій Тульчинської єпархії, єпископ Ладижинський Сергій (Сергій Аніцой);
❌ митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней (Іван Середній).

Також скасовано оформлення набуття громадянства України архієпископу Бучанському Пантелеймону (Віктор Бащук).

Щодо Онуфрія, у якого за даними Михайла Ткача також є російське громадянство, інформацію поки що не надали.


Нагадаємо, Митрополит Чернівецький і Буковинський УПЦ Мелетій заперечив наявність у себе російського громадянства, водночас сказав, що раніше підписував документ на отримання російського паспорта.

Про це він розповів у відео, яке оприлюднили на сторінці Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ, повідомляє Суспільне.

За його словами, працівники СБУ знайшли 17 пунктів, які включили як докази. Серед них — його заява на отримання російського паспорту та медаль за звільнення Криму.

“Знайшли ніби мою медаль за звільнення Криму. Потім вони виправили, що це був зразок медалі у комп’ютері в когось з моїх помічників. Але там були біографії якихось героїв Росії. Яка здоровомисляча людина може повірити, що на єпархіальних комп’ютерах ми будемо колекціонувати героїв Росії? Військових, які здійснюють агресію, проти нашої країни”, — сказав Мелетій.

За словами Мелетія, заяву на отримання російського громадянства він писав приблизно 15 років тому.

Я признався, що російського паспорту у мене немає. І питання не до мене, а до СБУ. Якщо я і написав заяву на той паспорт в якомусь там 2007 році, що довести дуже важко, то звідки вона у СБУ? Вони що співпрацюють з агресором? Їм там поставляють документи? Питання. Ця анкета заповнена не моїм почерком. Єдине, що я можу визнати — свій підпис і своє фото”, — прокоментував Мелетій.

25 листопада у Службі безпеці повідомили, що під час обшуків у Свято-Миколаївському храмі УПЦ знайшли документи про російське громадянство у керівництва єпархії. Також під час огляду комп’ютерів керівництва єпархії виявили фотокопії посвідчень учасників бойових дій проти українських військ. Серед таких документів – посвідка “Героя Росії”, підписана міністром оборони РФ за “захоплення Криму” у 2014 році.