Стаття розглядає проблему заробітку Московського патріархату на релігійних паломництвах в Україні. Наведено приклад джерела святої Анни, яке до недавнього часу було об’єктом паломництва, але може стати рекреаційною зоною з розвагами та дискотеками. Також згадується про пільги, якими користуються релігійні організації в Україні та про їх відносини з Московським патріархатом.

Джерело святої Анни – нова рекреаційна зона?

Московський патріархат, на жаль, продовжує зловживати своєю владою та використовувати релігію для збагачення. Їхнє найновіше «досягнення» – перетворити святе місце паломництва, джерело святої Анни, в розважальний комплекс для танців та дискотек. Це призводить до серйозних питань про те, чи залишається це місце таким святим, яким воно колись було.

Хоча деякі прихильники московського патріархату можуть справді вірити у своїх священиків, віддавати пожертви та відвідувати святі місця, для багатьох інших це просто можливість заробити гроші. Релігійні організації в Україні отримують пільги на комунальні послуги, енергоресурси та не сплачують податків. Це означає, що українські громадяни підтримували п’ятую колону кремля на Західній Україні протягом багатьох років.

Варто зазначити, що протягом років джерело святої Анни було популярним місцем паломництва. Люди прибували до нього цілими автобусами, а торгівля відповідною атрибутикою процвітала. Ймовірно, якби не повномасштабне вторгнення, то цей бізнес на релігії продовжував би процвітати, приносячи прибуток кремлю.
Отже, стверджувати, що московський патріархат не втрачає можливості підзаробити на вторгненні Росії на територію України – це безсумнівно правда. Однак, ця тема є дуже чутливою для багатьох людей, тому важливо розглядати її з об’єктивної точки зору.

Крім того, варто зазначити, що релігійна свобода та свобода сумління є основоположними принципами демократичного суспільства. Кожен має право на вірування та практикування своєї релігії, і ніхто не повинен бути примушуваний до відмови від своїх переконань.

Тому, незалежно від релігії та переконань, ми повинні поважати один одного та бути відкриті до діалогу та взаєморозуміння. Тільки таким чином ми зможемо побудувати гармонійне та прогресивне суспільство, де кожен з нас може бути вільним та щасливим.

У 90 км від Тернополя в с.Онишківцях Рівненській області виставили на продаж Джерело Святої Анни.

Зазначимо, що джерело Святої Анни є досить популярним місцем серед паломників і знаходиться воно під юрисдикцією московсього патріархату.

Ймовірно, повномасштабне вторгнення та активний перехід храмів до ПЦУ став основним важелем для продажу аж за 1 251 200 доларів цієї святині. Непоганий бізнес чи не так?